Liga Narodów: Polska - Rosja. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Narodów: Polska - Rosja. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfra Sport

Spotkanie Polek z Rosjankami w Lidze Narodów będzie ostatnią europejską grą dla naszych siatkarek. Po zwycięstwie z Belgią, drużyna Jacka Nawrockiego jest na dobrej drodze, aby po rozegraniu 9 z 15 gier być na miejscu premiowanym awansem do rundy finałowej Ligi Narodów. Dwa ostatnie turnieje reprezentantki Polski rozegrają w Azji, w Chinach i Korei. Transmisja meczu Polska - Rosja w Polsacie Sport.

W bieżącym tygodniu nie wiedzie się reprezentacji Polski tak dobrze jak w ubiegłych. Już wiemy, że nasze siatkarki zdobędą w nim mniej punktów niż podczas pierwszych imprez. To efekt wtorkowej porażki 0:3 z mistrzyniami świata - Serbkami. W tym meczu wydaje się, że decydujący okazał się pierwszy set, który Biało-Czerwone przegrały na przewagi.

 

W środę nasze reprezentantki pokonały 3:1 drużynę gospodarzy. W środę, w większym wymiarze czasowym szansę dostała Magdalena Stysiak, która zagrała u boku Martyny Grajber na przyjęciu, a nie jak dotychczas w rotacji za zawodniczkę Chemika Police. Z Belgią ten wariant się sprawdził, a Stysiak zdobyła aż 24 punkty w meczu.

 

Kolejne świetne spotkanie zagrała Klaudia Alagierska, która staje się odkryciem tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Młoda środkowa, gra więcej od swojej koleżanki z ŁKS Commercecon Łódź - Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i nie zawodzi. To właśnie te dwie zawodniczki stoczą walkę o pierwszą "szóstkę" na zbliżających się mistrzostwach Europy.

 

Polki niespodziewanie zajmują wysokie miejsce w tabeli Ligi Narodów, prezentując dobrą siatkówkę. Ogromna w tym zasługa Malwiny Smarzek, która bije rekordy ataków w każdym kolejnym spotkaniu. Atakująca Zanetti Bergamo jako jedyna do tej pory nie jest rotowana przez selekcjonera kadry.

 

Pozostałe siatkarki mają więcej odpoczynku. Na turniej w Belgii nie pojechały m.in. podstawowa rozgrywająca Joanna Wołosz i libero Paulina Maj-Erwardt. Mecz przerwy przeciwko gospodyniom dostała również kapitan zespołu Agnieszka Kąkolewska, którą w pierwszej "szóstce" zastąpiła Kamila Witkowska.

 

Czwartkowe spotkanie powinno być jednym z łatwiejszych w całym cyklu. Reprezentacja Rosji ma duże problemy kadrowe, przez co w dotychczasowych ośmiu meczach triumfowała tylko raz. Sborna pokonała tylko Chinki, z którymi drużyna Jacka Nawrockiego zmierzy się za tydzień.

 

Transmisja meczu Polska - Rosja od godziny 17:00 w Polsacie Sport.

 

TERMINARZ I WYNIKI LIGI NARODÓW

mż, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze