Liga Narodów: Smarzek wciąż na czele rankingu najlepiej punktujących

Siatkówka
Liga Narodów: Smarzek wciąż na czele rankingu najlepiej punktujących
fot. PAP

Malwina Smarzek prowadzi z dużą przewagą nad pozostałymi zawodniczkami w rankingu najlepiej punktujących siatkarek Ligi Narodów. Reprezentantka Polski w dziewięciu meczach zdobyła 245 punktów.

Smarzek to zdecydowana liderka tej klasyfikacji; drugie miejsce zajmuje Brayelin Elizabeth Martinez z Dominikany, która ma na koncie 201 pkt, trzecia jest Brazylijka Gabriela Braga Guimaraes (145).

 

W zestawieniu atakujących Polka jest szósta; w tym rankingu liczy się procent skuteczności, a ten u Smarzek wynosi 44,88 procent. Prowadzi Turczynka Ebrar Karakurt (53,29).

 

Kapitan biało-czerwonych Agnieszka Kąkolewska miała nieco słabszy turniej pod kątem punktowych bloków, rzadziej też pojawiała się na parkiecie i spadła w rankingu blokujących z pierwszego na czwarte miejsce. Jej skuteczność w tym elemencie wynosi 0,73 pkt na set, a pierwszą lokatę zajmuje Mira Todorowa z Bułgarii (0,76).

 

W pierwszej dziesiątce rankingu najlepiej serwujących znalazła się Klaudia Alagierska, która zanotowała 12 asów. Liderką jest Belgijka Marlies Janssens, która zdobyła 19 punktów z zagrywki. 

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI NARODÓW

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie