Wichniarek: Styl w jakim wygrywa kadra nie napawa optymizmem

Piłka nożna

Polska zajmuje pierwsze miejsce w grupie G po trzech kolejkach eliminacji do mistrzostw Europy, jednak styl gry pozostawia wiele do życzenia - Musimy wejść na wyższy poziom, ponieważ grając w ten sposób nie odniesiemy żadnego sukcesu na mistrzostwach Europy - powiedział Artur Wichniarek.

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Macedonię Północną w swoim trzecim meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Dla piłkarzy Jerzego Brzęczka było to trzecie zwycięstwo z rzędu, co daje pierwsze miejsce w grupie G i komplet punktów. 

 

- Musimy wejść na wyższy poziom, ponieważ grając w ten sposób nie odniesiemy żadnego sukcesu na mistrzostwach Europy. Trzy zwycięstwa w trzech meczach to oczywiście świetny wynik, ale konstruktywna krytyka jest potrzebna do wyciągania wniosków na przyszłość - przyznał Wichniarek.

 

Styl gry Biało-Czerwonych nie jest jeszcze taki, jaki chcieliby oglądać kibice. Coraz większa rzesza fanów zwraca uwagę na potrzebę ustawienia z dwoma napastnikami. Najskuteczniejszym piłkarzem w kadrze Polski jest Krzysztof Piątek, który wciąż pełni rolę przede wszystkim rezerwowego.

 

- Sami piłkarze przyznają, że warianty taktyczne narzucone przez trenera Brzęczka nie odpowiadają im. Bardziej korzystne w perspektywie kolejnych spotkań wydaje się ustawienie z dwoma napastnikami - podsumował były napastnik między innymi Herthy Berlin i Arminii Bielefeld.

 

Cała wypowiedź Artura Wichniarka w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze