Nowe rozgrywające w Developresie Rzeszów

Siatkówka
Nowe rozgrywające w Developresie Rzeszów
fot. Cyfrasport

Developres Rzeszów ogłosił nazwiska nowych rozgrywających na sezon 2019/20. Do drużyny powróci Anna Kaczmar, a dołączy do niej Natalia Valentin-Anderson.

Anna Kaczmar to polska rozgrywając pochodząca z Bielska-Białej. Kaczmar karierę seniorską rozpoczęła od występów w BKS Aluprof Bielsko-Biała, z którym zdobyła srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski, jak również Puchar Polski. Kolejno przyszedł czas na takie kluby jak: PTPS Piła, MKS Muszynianka Muszyna - brązowy medal mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu CEV, Superpuchar Polski, MKS Dąbrowa Górnicza, Atom Trefl Sopot - dwukrotnie, srebrny medal mistrzostw Polski, srebrny medal i tytuł najlepszej rozgrywającej Pucharu CEV, jak również Puchar Polski. W latach 2016–18 była pierwszą rozgrywającą Developresu SkyRes Rzeszów i wywalczyła pierwszy, historyczny, brązowy medal mistrzostw Polski. W sezonie 2018/19 przeniosła się do włoskie Serie A – Cuneo Granda Volley, aby z powrotem wrócić do rzeszowskiej drużyny. Rozgrywająca Developresu wraz z reprezentacją Polski zdobyła brązowy medal letniej Uniwersjady z 2009 organizowanej w Belgradzie w Serbii. 
 
Natalia Valentin-Anderson to 30-letnia rozgrywająca pochodząca z Portoryko. Valentin jest kapitanem reprezentacji Portoryko, z którą dwukrotnie wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w 2013 oraz 2015 roku, jak również srebrny (2016) oraz dwa brązowe medale (2014, 2017) Pucharu Panamerykańskiego. Natalia karierę seniorką rozpoczęła od występów w Stanach Zjednoczonych - Florida International University, gdzie grała w latach 2007–10. W 2011 wróciła do Portoryko, gdzie wiele lat była związana z klubem Leonas de Ponce zdobywając srebrny oraz brązowy medal mistrzostw swojego kraju. W sezonie 2015/16 grała w Azerrail Baku, z którym zdobyła mistrzostwo Azerbejdżanu. Od 2017 roku  przeniosła się do Francji, z AS Saint-Raphaël VB w 2019 roku wygrała Puchar Francji.
RM, KS Developres Rzeszów

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze