Skandaliczna decyzja sędziego w meczu Iran - Polska! Nie zauważył metrowego autu (WIDEO)

Reprezentacja Polski toczyła swój drugi mecz na turnieju Ligi Narodów w Urmii z gospodarzami. Irańczycy wygrali pierwszego seta, jednak nie obeszło się bez kontrowersji. Przy stanie 13:11 znacznie pomylił się arbiter zawodów, jednak po interwencji Vitala Heynena zmienił zdanie.

Przy stanie 13:11 dla reprezentacji Polski w pierwszym secie meczu z Iranem doszło do poważnej kontrowersji. Atak Amira Ghafoura wydawał się być autowy, jednak sędzia zdecydował się przyznać punkt Iranowi.

- Jeśli byłoby minimalnie, a nie ma na hali sokolego oka, to będzie problem. Ale ten aut był wyraźny! - komentował obraz z systemu challenge Tomasz Swędrowski.

Heynen słusznie protestował i długo nie chciał pogodzić się z pochopną decyzją arbitra. Wskutek rozpatrzenia sytuacji raz jeszcze punkt został przyznany Biało-Czerwonym.