World Tour w Warszawie: Obie polskie pary odpadły w 1/8 finału

Siatkówka
World Tour w Warszawie: Obie polskie pary odpadły w 1/8 finału
fot. PAP

Mariusz Prudel i Piotr Kantor przegrali z utytułowanymi Włochami Paolo Nicolaiem i Daniele Lupo 1:2 (21:15, 16:21, 14:16) w 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Warszawie. Na tym samym etapie odpadli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Obie polskie pary wygrały rywalizację w swoich grupach, dzięki czemu awansowali bezpośrednio do czołowej "16".

Kantor wygrał rok temu stołeczną imprezę razem ze swoim stałym partnerem Bartoszem Łosiakiem. Tego ostatniego teraz z występu wykluczyła kontuzja stopy. Zastąpił go Prudel, który występuje w turniejach WT już tylko sporadycznie, łącząc to z pracą w sztabie szkoleniowym polskiej kadry.

 

Grający bez presji zawodnicy w pierwszej części imprezy nie stracili seta. Z Nicolaiem i Lupo stoczyli zacięty i stojący na wysokim poziomie pojedynek. Kantor kilkakrotnie popisał się efektownymi atakami z drugiej piłki. W tie-breaku przez dłuższy czas zawodnicy z Italii mieli dwupunktową przewagę. Do dającego nadzieję remisu 10:10 doszło, gdy piłka po ataku Lupo wyszła na aut.

 

Włosi mieli piłkę setową po tym jak zablokowany został Prudel, ale wówczas Polacy się jeszcze wybronili. Chwilę później jednak wicemistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro i trzykrotni mistrzowi Europy cieszyli się ze zwycięstwa w całym spotkaniu. Nie obyło się przy tym bez kontrowersji - po niedokładnym przyjęciu Polaków Kantor przebił ją z powrotem na ich stronę spoza boiska za antentką. Sędzia był jednak innego zdania i przyznał punkt rywalom mimo prostestów biało-czerwonych.

 

Bryl i Fijałek również mieli raz duże zastrzeżenia do decyzji arbitrów, ale ich porażka była bardziej wyraźna niż Prudla i Kantora. Wiceliderzy światowego rankingu przegrali z Łotyszami Martinsem Plavinsem i Edgarsem Tocsem 0:2 (21:23, 18:21). Biało-czerwoni prowadzili na początku pierwszej odsłony, ale w jej drugiej części, jak i w secie numer dwa musieli gonić rywali, co nie zakończyło się powodzeniem.

 

Będą mieli okazję zrewanżować się tych rywalom już niedługo w fazie grupowej mistrzostw świata w Hamburgu.

 

W barażu o 1/8 finału odpadły Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. Na fazie grupowej zatrzymali się zaś Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz, Martyna Kłoda i Agata Ceynowa oraz Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol. Wszystkie siedem polskich par, które startowały w kwalifikacjach, nie zdołały ich przejść.

 

Zawody w Warszawie mają cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali, według której określa się rangę imprez WT. Rywalizacja kobiet zakończy się w sobotę, a mężczyzn dzień później.

 

WYNIKI I DRABINKA WORLD TOUR

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze