PlusLiga: Trefl Gdańsk praktycznie skompletował skład na nowy sezon

Siatkówka
PlusLiga: Trefl Gdańsk praktycznie skompletował skład na nowy sezon
fot. Cyfrasport

Po podpisaniu kontraktu z atakującym Bartoszem Filipiakiem, Trefl Gdańsk praktycznie skompletował skład na sezon 2019/20 PlusLigi. W klubie mają w planie zakontraktowanie jeszcze młodego przyjmującego.

W zespole, który zajął w poprzednim sezonie dziewiąte miejsce w PlusLidze, zostało ośmiu, a odeszło sześciu zawodników. Razem z trenerem Andreą Anastasim do ekipy wicemistrza Polski ONICO Warszawa powędrowali rozgrywający Michał Kozłowski oraz środkowi Piotr Nowakowski i Patryk Niemiec. W rosyjskim zespole Gazprom-Jugra Surgut będzie występował atakujący Maciej Muzaj, a ponadto kontrakty skończyły się przyjmującym Miłoszowi Hebdzie i Serbowi Nikoli Mijailovicowi.
 
Gdańszczanie dość szybko uzupełnili te ubytki. Na środku, obok Wojciecha Grzyba i Bartłomieja Mordyla, zagrają reprezentant Argentyny Pablo Crer i 18-letni Karol Urbanowicz. Zmiennikiem na rozegraniu Marcina Janusza będzie Łukasz Kozub, natomiast za przyjęcie, razem z Niemcem Rubenem Schottem i Szymonem Jakubiszakiem, ma także odpowiadać Paweł Halaba.
 
Na libero bez zmian – na tej pozycji trener Winiarski będzie miał do dyspozycji Macieja Olenderka i Fabiana Majcherskiego. Z kolei drugim atakującym pozostał Kewin Sasak. 
 
Trefl Gdańsk 2019/20:
 
rozgrywający: Marcin Janusz,  Łukasz Kozub.
przyjmujący: Paweł Halaba, Szymon Jakubiszak, Ruben Schott.
atakujący: Bartosz Filipiak, Kewin Sasak.
środkowi: Pablo Crer, Wojciech Grzyb, Bartłomiej Mordyl, Karol Urbanowicz.
libero: Fabian Majcherski, Maciej Olenderek. 
 
Trener: Michał Winiarski.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie