Akademickie Mistrzostwa Europy w badmintonie ruszają w Łodzi

Inne
Akademickie Mistrzostwa Europy w badmintonie ruszają w Łodzi
fot. materiały prasowe

106 zawodników weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy w badmintonie, które rozpoczną się w niedzielę w Łodzi. Polskę reprezentować będzie drużyna Uniwersytetu Opolskiego.

Impreza odbędzie się w hali kompleksu Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Do Łodzi przyjedzie 15 zespołów z 11 krajów. Swoich reprezentantów będą miały Polska, Czechy, Francja, Niemcy, Portugalia, Rosja, Słowenia, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania. Rywalizacja skończy się w sobotę, 29 czerwca.

 

– Jesteśmy dumni, że kolejny raz mamy okazję organizować dużą imprezę sportu studenckiego. Przypomnę tylko, iż w ubiegłym roku gościliśmy uczestników Akademickich Mistrzostw Świata w unihokeju i cheerleadingu. Szczególnie ta druga impreza okazała się wielkim sukcesem – mówi Przemysław Jagielski, prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej.

 

Pierwsze gry turnieju drużynowego zaplanowano na poniedziałek, a w czwartek rozpocznie się turniej indywidualny. – Dokładny zestaw gier w turnieju drużynowym poznamy dopiero w niedzielę na odprawie technicznej tuż przed ceremonią otwarcia, gdy odbędzie się losowanie – dodaje Jagielski. Wtedy też mija termin zgłoszeń w turniejach indywidualnych.

 

Złotych medali w turnieju drużynowym z ubiegłego roku w Łodzi bronić będą studenci francuskiego Uniwersytetu w Strasburgu, którzy pokonali wówczas w finale drużynę angielskiego Uniwersytetu w Nottingham. Kibice w Łodzi zobaczą także ekipę tureckiego Uniwersytetu Uludag w Bursie, który zdobył złoty medal dwa lata temu. Wtedy też ostatni badmintonowy krążek zdobyli Polacy. Uniwersytet Opolski – najbardziej utytułowana studencka drużyna w Polsce, która w Akademickich Mistrzostwach Polski od siedmiu lat gra w meczach o złoto – dwa lata temu wywalczyła brąz, dokładając do tego złoto w mikście i brąz w deblu kobiet. W europejskich zmaganiach opolanie mają na koncie już 14 krążków.

 

Rywalizacja najlepszych studentów-badmintonistów w Łodzi to pierwsze z czterech Akademickich Mistrzostw Europy, które zaplanowane są tego lata w Polsce. 4 lipca w Bydgoszczy rozpoczną się AME w piłce ręcznej, od 20 lipca w Poznaniu o medale walczyć będą drużyny koszykarskie, a 26 lipca znów w Łodzi zaczną się AME w siatkówce.

 

Organizację Akademickich Mistrzostw Europy w badmintonie wsparły Grupa LOTOS S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Politechniki Łódzkiej i U

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze