Copa America: Wenezuela gra dalej. Trzecia porażka Boliwii

W ostatnim meczu grupy A w turnieju Copa America Wenezuela pokonała Boliwię 3:1. Tym samym zapewniła sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek. Bohaterem spotkania został Darwin Machis, który zdobył dwie bramki.

Przed meczem Wenezuela wiedziała, że potrzebuje trzech punktów, by mieć szansę na udział w ćwierćfinale Copa America. Drużyna, która do tej pory dwukrotnie zremisowała, musiała wygrać swój mecz oraz liczyć na porażkę którejś z drużyn w meczu Brazylia – Peru. Z kolei Boliwię czekał mecz o honor, ponieważ już wcześniej zaprzepaścili swoje szanse na dalszą grę w turnieju.

Podopieczni Rafaela Dudamela bardzo szybko przeszli do konkretnych ataków. Już po 73. sekundach gry wyszli na prowadzenie za sprawą Darwina Machisa. Pomocnik na co dzień występujący w Cadiz zdobył najszybszą bramkę w tegorocznej edycji turnieju. Jednocześnie był to pierwszy gol Wenezueli w tej edycji Copa America.

Wenezuela zdecydowanie dominowała w meczu na Stadio Mineirao w Belo Horizonte, jednak na kolejnego gola kibice musieli czekać do 55. minuty. Wtedy wynik podwyższył Machis, dla którego było to drugie trafienie tego wieczoru. Zawodnik Cadiz był nawet bliski hat-tricka, ale przy późniejszym strzale nożycami minimalnie chybił.

W ostatnich dziesięciu minutach drużyny poszły na wymianę ciosów. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Leonel Justiniano, ale na nic się to zdało, ponieważ w 87. minucie zwycięstwo Wenezueli przypieczętował Joseph Martinez, strzelając trzeciego gola.

Wenezuela zapewniła sobie udział w ćwierćfinale Copa America. Stało się tak, ponieważ w równoległym meczu grupy A Peru zostało rozbite przez Brazylię 0:5. Podopieczni trenera Dudamela strzelili dziś pierwsze gole, ale i stracili pierwszą bramkę. Rzutem na taśmę Wenezuelczycy zagrają 1/4 finału turnieju, zajmując drugie miejsce w grupie A.

Boliwia - Wenezuela 1:3 (0:1)
Bramki: Justiniano 82 - Machis 2, 55, Martinez 86

żółte kartki: Justiniano 6, Castro 63

Boliwia: Lampe - Ibanez, Haquin, Jusino, Bejarano (72. Hernandez) - Justiniano, Saucedo - Arano, R. Vaca, L. Vaca (34. Castro) - Moreno (78. Alvarez)

Wenezuela: Farinez - Del Pino, Hernandez, Chancellor, Rosaler - Moreno - Machis (72. Martinez), Rincon, Juanpi (59. Soteldo), Savarino - Rondon (86. Murillo)