Włoszki i Holenderki uzupełniły grono ćwierćfinalistek mistrzostw świata

Piłkarska reprezentacja Włoch pokonała w Montpellier Chiny 2:0, a Holandia wygrała w Rennes z Japonią 2:1 w 1/8 finału kobiecych mistrzostw świata, które odbywają się we Francji. W kolejnej rundzie, w sobotę, zwyciężczynie powalczą między sobą w Valenciennes.

Bramki dla Italii, która w ćwierćfinale wystąpi dopiero drugi raz w historii, zdobyły Valentina Giacinti (15. minuta) i Aurora Galli (49.). Włoszki mogą być więc zadowolone z występu na pierwszym mundialu po 20-letniej nieobecności.

W Rennes Holenderki zrewanżowały się Japonkom za porażkę na tym samym etapie poprzedniego mundialu w 2015 roku. Dwa gole strzeliła Lieke Martens - w 17. minucie oraz 91. z rzutu karnego. Jedyną bramkę dla Japonek, wicemistrzyń świata sprzed czterech lat, zdobyła w 43. minucie Yui Hasegawa.

Zawodniczki z Azji uzyskały w drugiej połowie dużą przewagę, ale nie potrafiły jej wykorzystać.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą broniące tytułu Amerykanki i Francuzki, Norweżki i Angielki oraz Niemki i Szwedki. Mecze tej fazy zostaną rozegrane od piątku do niedzieli. Finał zaplanowano na 7 lipca w Lyonie.