Igrzyska Europejskie 2019: Polki zdobyły brąz w wyścigu na dochodzenie

Inne

Reprezentacja Polski sięgnęła po brązowy medal Igrzysk Europejskich w kolarskim wyścigu drużynowym kobiet na dochodzenie pokonując w decydującym pojedynku ekipę Białorusi. Złoto zdobyły Włoszki po zwycięstwie nad Wielką Brytanią.

Polki były szybsze od rywalek o ponad trzy sekundy. Jechały w składzie Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj.

 

 

Wyścig o brązowy medal Polki rozpoczęły spokojnie i po pierwszym kilometrze minimalnie przegrywały. W połowie dystansu obie drużyny miały niemal identyczny czas, ale na kolejnych okrążeniach zaznaczyła się przewaga Biało-Czerwonych. Białorusinki zaczęły chyba w zbyt mocnym tempie i w końcówce wyraźnie osłabły. Na kilometr przed metą bardzo mocną zmianę dała Pawłowska, która rozpędziła koleżanki i zjechała na górę toru. Pozostała trójka dotarła do mety z wyraźną przewagą nad czwórką Białorusi.

 

Bliska drugiego w tym dniu medalu była Justyna Kaczkowska, która po niespełna dwóch godzinach wystartowała w wyścigu scratch ("na kreskę") na dystansie 10 km. Polka zaatakowała na przedostatnim okrążeniu i jechała na drugiej pozycji, ale tuż przed linią wyprzedziły ją jeszcze dwie rywalki, spychając Kaczkowską na czwarte miejsce. Złoty medal zdobyła w tej konkurencji utytułowana Holenderka Kirsten Wild.

 

Na piątej pozycji uplasowała się w finale konkurencji keirin Urszuła Łoś. Wygrała Litwinka Simona Krupeckaite.

 

W rywalizacji sprinterów wystąpiło dwóch Polaków. Rafał Sarnecki odpadł w repasażach 1/8 finału. Awans do sobotnich ćwierćfinałów wywalczył natomiast Mateusz Rudyk.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze