Jurkiewicz ponownie w PGE VIVE Kielce

Piłka ręczna
Jurkiewicz ponownie w PGE VIVE Kielce
fot. Cyfrasport

Mariusz Jurkiewicz w przyszłym sezonie nadal będzie zawodnikiem 16-krotnego mistrza Polski piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce, mimo że kilka tygodni temu odszedł z kieleckiego zespołu. - Jestem pewny, ze swoją dobra grą, podobnie jak w ostatnim sezonie, dużo pomoże naszej drużynie – powiedział prezes klubu Bertus Servaas.

Jurkiewicz gra w Kielcach od czterech lat. Po zakończeniu poprzedniego sezonu kielecki klub nie przedłużył z nim umowy i były reprezentant kraju podpisał kontrakt z Wybrzeżem Gdańsk. Kiedy jednak chorwacki rozgrywający Marko Mamic odszedł z kieleckiej drużyny, władze klubu chciały, aby Jurkiewicz jeszcze przez rok reprezentował barwy PGE VIVE. Działacze Wybrzeża początkowo nie wyrażali na to zgody, ale ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia.

 

- Dziękuje klubowi Energa Wybrzeże Gdańsk za wyrozumiałość i jestem pewny, że Mariusz, tak samo jak w ostatnim sezonie, swoją dobrą grą dużo pomoże naszej drużynie – powiedział Servaas, cytowany na klubowym fanpage’u.

 

Jurkiewicz jest wychowankiem Zagłębia Lubin. Później reprezentował barwy m.in. Ciudad Real, Atletico Madryt i Wisły Płock. W lipcu 2015 roku został zawodnikiem kieleckiego klubu, z którym czterokrotnie zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. Z kielecką drużyną w 2016 roku wygrał Ligę Mistrzów, a w zakończonym niedawno sezonie zajął czwarte miejsce w Final Four tych rozgrywek. Z reprezentacją Polski Jurkiewicz dwukrotnie zdobył brązowy medal mistrzostw świata (2009 i 2015).

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze