Igrzyska Europejskie 2019: Kolejny brąz Polek! Zwycięstwo po zaciętym meczu

Inne

Reprezentacja Polski kobiet w tenisie stołowym zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Polki w składzie Natalia Bajor, Partyka Natalia, Qian Li po zaciętym spotkaniu pokonały drużynę Węgier 3:2.

Mistrzyni Europy Li Qian triumfowała także w pojedynku z Georginą Potą 3:1, zaś Natalia Partyka okazała się lepsza od Dory Madarasz 3:2. W składzie biało-czerwonych była również Natalia Bajor.

 

W finale, którego stawką będzie nie tylko złoto, ale i awans na igrzyska olimpijskie w Tokio, Niemki rywalizują z Rumunkami.

 

Reprezentantki Polski bardzo pechowo uległy Niemkom 2:3 w piątkowym półfinale. Li Qian w piątym secie prowadziła 9:6 z Niną Mittelham, by ostatecznie przegrać 9:11. Wcześniej najlepsza zawodniczka w kadrze Zbigniewa Nęcka (jest jej trenerem także w KTS Enea Siarce Tarnobrzeg) nie sprostała również koleżance klubowej, innej defensorce Han Ying.

 

W meczu z Węgierkami pierwszej porażki doznały w deblu Partyka i Bajor, ale Li Qian i Partyka zwyciężyły w trzech z czterech singli; przegrała tylko Bajor z Potą 1:3.

 

Sporo emocji "zafundowała" kibicom Li Qian w decydującej grze z Pergel. W ostatniej partii wygrała 9:6, by znów zacząć tracić punkty. Przy 9:8 zdobyła punkt, ale nie wykorzystała pierwszego meczbola. Udało się jej to dopiero przy drugiej próbie.

 

W rankingu światowym Węgierki są wyżej od biało-czerwonych - Pota zajmuje 30. miejsce, Madarasz 63., Pergel 71., z kolei Li Qian jest 52., Partyka 68., a Bajor 102.

 

Polska - Węgry 3:2

Wyniki poszczególnych spotkań:

Natalia Bajor/ Natalia Partyka - Pergel Szandra/ Dora Madarasz 2:3
Qian Li - Georgina Pota 3:1
N Partyka - Madarasz 3:2
Bajor - G. Pota 1:3
Q. Li - Sz. Pergel 3:1

MM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie