Media: Fortuna Duesseldorf wykupi Kownackiego

Piłka nożna
Media: Fortuna Duesseldorf wykupi Kownackiego
fot. Cyfrasport

Dawid Kownacki lada moment oficjalnie zmieni klub. Działacze Sampdorii Genua i Fortuny Duesseldorf doszli do porozumienia w sprawie transferu definitywnego.

Fortuna Duesseldorf ma zapłacić za Kownackiego osiem milionów euro - poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Tomasz Włodarczyk. Polak ma podpisać czteroletni kontrakt.

 

 

Kownacki był przez ostatnie pół roku wypożyczony do Niemiec – w tym czasie rozegrał jedenaście spotkań i strzelił cztery gole. Chociaż od początku mówiło się, że Fortuna Duesseldorf chciałaby go wykupić z Sampdorii Genua, to wszystko rozbijało się o pieniądze. Po długich negocjacjach kluby w końcu doszły do kompromisu.

 

Sam zawodnik nie krył, że nie wyobraża sobie powrotu do Włoch. - Nie widzę mojej przyszłości w tym klubie. Po meczu z Włochami dostałem również wiele wiadomości od kibiców Sampdorii, że nie chcą mnie widzieć w klubie, więc jest to dla mnie jasny sygnał - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

 

Polak będzie najdroższym piłkarzem w historii klubu z Esprit Arena. Do tej pory numerem jeden był Marvin Ducksch, który kosztował dwa miliony euro.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie