Polscy siatkarze zagrają w Final Six Ligi Narodów!

Siatkówka

Polscy siatkarze jeszcze przed ostatnią kolejką spotkań fazy interkontynentalnej zapewnili sobie awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. Przesądziły o tym korzystne dla biało-czerwonych wyniki dwóch meczów rozegranych na turnieju w Brasilii.

Podopieczni trenera Vitala Heynena rywalizują na turnieju w Lipsku, gdzie pokonali Japonię (3:1) oraz Niemcy (3:1). Na boisku zrobili więc wszystko, co do nich należało i oczekiwali na pomyślne wieści z Brazylii.

 

W pierwszym z rozegranych tam spotkań Francja zmierzyła się z reprezentacją Włoch. Zwycięstwo Trójkolorowych dawało im awans, a triumf ekipy Italii oznaczał dla niej przedłużenie szans na Final Six. Faworytem byli Francuzi. Trener Laurent Tillie miał do dyspozycji praktycznie wszystkie gwiazdy z wyjątkiem Earvina N’Gapetha, a Włosi przyjechali do Brazylii w mocno rezerwowym składzie. Francja wygrała to starcie 3:1 (27:25, 25:19, 21:25, 25:20), co oznaczało, że Polakom ubył jeden rywal w walce o czołową piątkę w tabeli.

 

W kolejnym meczu tego turnieju doszło do konfrontacji Brazylii z Kanadą. Siatkarze Canarinhos awans mieli już zapewniony, ekipa spod znaku Klonowego Liścia wciąż miała szansę na dogonienie Polaków, musiała jednak ograć gospodarzy. Podopieczni trenera Renana Dal Zotto nie pozostawili jednak rywalom złudzeń. Pewnie wygrali 3:0 (25:20, 25:19, 25:19), co oznaczało dla Kanadyjczyków koniec marzeń o grze w Final Six.

 

W tej sytuacji poznaliśmy komplet uczestników turnieju finałowego Ligi Narodów 2019. W Chicago zagrają: Brazylia, Iran, Rosja, Francja, Polska oraz Stany Zjednoczone (gospodarz). Impreza odbędzie się w dniach 10–14 lipca.

 

W niedzielę zostanie natomiast rozegrana ostatnia kolejka fazy interkontynentalnej. Polacy zagrają z reprezentacją Portugalii, która bez względu na wynik tego meczu zostanie zdegradowana z Ligi Narodów.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKARZY

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze