Wimbledon: Świetna gra Linette! Polka awansowała do trzeciej rundy

Magda Linette wygrała z rozstawioną z numerem 25. Amerykanką Amandą Anisimovą. 6:4, 7:5 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Tym samym poznanianka śrubuje swój rekord na podlondyńskich kortach, na których do tej pory odpadała po pierwszym meczu.

Linette w poprzednich latach nie miała szczęścia na kortach Wimbledonu, gdzie zatrzymywała się na pierwszej rundzie zmagań, a wcześniej nie potrafiła przebrnąć nawet przez eliminacje.

W tegorocznym turnieju udało się jednak przełamać złą passę. Tenisistka z Poznania pokonała we wtorek Annę Kalinską w dwóch setach i po raz pierwszy w karierze zameldowała się w 2. rundzie. Tam czekała na nią Anisimova. Polka miała okazję trenować w przeszłości z Amerykanką, ale tenisistki nigdy nie mierzyły się oficjalnym spotkaniu.

Jedyne prowadzenie 25. w rankingu WTA Anisimovej w pierwszym secie miało miejsce po premierowym gemie serwisowym wygranym przez Amerykankę. Kilka minut później Linette miała już na swoim koncie przełamanie, po którym wyszła na prowadzenie 2:1. Polka grała agresywnie i popełniała mniej niewymuszonych błędów od młodszej przeciwniczki. Anisimova zakończyła partię z 16 pomyłkami po swojej stronie, które dały Linette zwycięstwo 6:4.

Drugi set miał podobny przebieg, ale odebranie przez polską tenisistkę serwisu Amerykance miało miejsce w piątym gemie. W przeciwieństwie do otwierającej odsłony, tym razem nasza zawodniczka nie utrzymała jednak podania i przy stanie 5:4 została przełamana. Błyskawicznie "odwdzięczyła" się jednak Anisimovej, a spotkanie zakończyła przy pierwszej piłce meczowej.

W trzeciej rundzie rywalką Linette będzie rozstawiona z numerem szóstym Czeszka Petra Kvitova, która w czwartek wygrała z Francuzką Kristiną Mladenovic 7:5, 6:2.