Copa America: Vidal dał "z liścia" Dybali i nie wyleciał z boiska (WIDEO)

Piłka nożna

Powiedzieć, że argentyńscy i chilijscy piłkarze wyszli na mecz o trzecie miejsce Copa America 2019 niesamowicie naładowani, to nic nie powiedzieć... Obie drużyny zapomniały o regułach fair play i od pierwszej minuty kibice zgromadzeni na trybunach Arena Corinthians w Sao Paulo mogli obserwować "polowanie na kości". W 25. minucie bliski obejrzenia czerwonej kartki był Arturo Vidal, który dał przeciwnikowi "z liścia".

Od samego początku spotkania jego temperatura znacznie wykraczała poza ogólnie przyjęte normy. W 25. minucie prawą stroną boiska pomknął Lionel Messi, jednak jeszcze na połowie Argentyny został "wycięty" wślizgiem zawodnika na co dzień występującego w Besiktasie Gary'ego Medela. Z pretensjami do sędziego Mario Alberto Díaza de Vivara od razu podbiegł Vidal, który w swoim zapamiętaniu złapał nawet Paragwajczyka za ręce, wobec czego ten od razu pokazał mu żółtą kartkę.

 

Po chwili przy arbitrze byli też zawodnicy z Argentyny, domagający się ukarania również Medela za faul taktyczny, jednak w międzyczasie zdarzyło się coś jeszcze bardziej niecodziennego. Do Vidala podbiegł Paulo Dybala i zaczął tłumaczyć rywalowi swoje racje, a ten bezceremonialnie "sprzedał mu liścia". Zachowanie Chilijczyka umknęło uwadze sędziego albo po prostu postanowił on oszczędzić krnąbrnego piłkarza i ostatecznie pozostał on na boisku.

 

W 37. minucie Messi i Medel zostali bohaterami kolejnego "spięcia" - tym razem zawodnicy starli się przy końcowej linii i doszło do agresywnych przepychanek. Tym razem arbiter postanowił nie oszczędzać zawodników i pokazał im czerwone kartki.

 

- Zachowanie piłkarzy w pierwszej połowie można chyba bardziej nazwać "wojną gangów" niż sportowym widowiskiem - powiedział komentujący mecz Szymon Rojek.

 

WYNIKI I DRABINKA COPA AMERICA

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze