Król strzelców Copa America blisko transferu do Europy?

W niedzielę zakończyły się rozgrywki Copa America. W finale Brazylia pokonała Peru 3:1, a niespodziewanym królem strzelców całej imprezy został piłkarz Gremio - Everton. Już niedługo możemy go zobaczyć na europejskich boiskach.

Everton miał sporo szczęścia, gdyż gdyby nie kontuzja Neymara oraz słabsza dyspozycja m.in. Davida Neresa, to prawdopodobnie miałby na koncie znacznie mniej minut. W pierwszych dwóch spotkaniach uzbierał ledwie 27 minut, ale to wystarczyło, by strzelić jednego gola. W ostatnim meczu fazy grupowej przeciwko Peru dołożył bramkę i asystę, dzięki czemu zagwarantował sobie miejsce w wyjściowym składzie, którego nie oddał do samego końca.

Zagrał z Paragwajem, Argentyną, a w finale z Peru ponownie strzelił gola i zaliczył asystę. Z trzema trafieniami - wraz z Paolo Guerrero - został królem strzelców Copa America 2019. Czy piłkarz Gremio zapracował na transfer do Europy?

- Odejście może być blisko, ale nadal jestem piłkarzem tego klubu. Zamierzam mu pomóc - powiedział tajemniczo.

Kilka dni temu pojawiły się spekulacje na temat zainteresowania Manchesteru City. Agent zawodnika Gilmar Veloz wykluczył taki ruch. Wszystko z powodu zbyt dużej konkurencji w zespole mistrza Anglii.

- W futbolu czasami trzeba poczekać. Jeśli sprzedadzą dwóch czy trzech ofensywnych graczy, to może pojawi się szansa na transfer - stwierdził.