Błachowicz podczas gali UFC 239 znokautował w drugiej rundzie byłego mistrza kategorii średniej. Polak został wyróżniony bonusem za "występ wieczoru" i w kapitalny sposób wrócił na zwycięskie tory. Wcześniej w lutym poniósł porażkę z rąk Thiago Santosa. Co ciekawe "Marreta" po wygranej z Błachowiczem dostał szansę walki o pas kategorii półciężkiej.

Brazylijczyk zmierzył się z Jonesem i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Mistrz wygrał niejednogłośną decyzją sędziów i po raz kolejny obronił mistrzostwo. Przypomnijmy, że według wielu "Bones" jest najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe w historii organizacji.

Jones praktycznie wyczyścił dywizję do 93 kilogramów. Organizacja UFC na swoim Instagramie dedykowanym dla Europy zapytała fanów, kto powinien być kolejnym rywalem Amerykanina. W komentarzach ukazała się masa wpisów, w których kibice oznaczali profil Błachowicza. Fani stanęli na wysokości zadania, zasypując sekcję komentarzy.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Who next for @jonnybones? 🏆

Post udostępniony przez UFC Europe (@ufceurope) Lip 8, 2019 o 10:31 PDT


Być może dzięki takim akcjom, Błachowicz dostanie w końcu szansę walki o mistrzowski pas. W organizacji UFC walczy od 2014 roku. Jak na razie wygrał siedem pojedynków, przegrał zaś pięć.

Skrót walki Błachowicz - Rockhold w załączonym materiale wideo.