Fortuna 1 Liga: Warta będzie grać w Grodzisku Wielkopolskim

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Warta będzie grać w Grodzisku Wielkopolskim
fot. Cyfrasport

Piłkarze Warty Poznań będzie rozgrywać pierwszoligowe mecze u siebie na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim - poinformował klub. Jak dodano, na swój obiekt przy Drodze Dębińskiej wrócą dopiero po zamontowaniu sztucznego oświetlenia.

Poznański klub przypomniał, że pod koniec maja otrzymał licencję na grę na zapleczu ekstraklasy. Jako miejsce rozgrywania meczów w roli gospodarza został wówczas zgłoszony stadion w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej. Obiekt Warty nie posiada bowiem wymaganego przez Polski Związek Piłki Nożnej sztucznego oświetlenia boiska.

 

Od tamtego czasu, jak poinformowano na stronie Warty, sytuacja zmieniła się o tyle, że radni Poznania przyznali 3,5 mln zł Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji, które zarządzają stadionem przy Drodze Dębińskiej.

 

"Środki te zostały przeznaczone na budowę jupiterów i stworzenie infrastruktury potrzebnej do uruchomienia sztucznego oświetlenia. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły już przetarg na ten cel. Zostanie on rozstrzygnięty lada dzień, a w ciągu kilku tygodni mają ruszyć prace na stadionie" - poinformował klub.

 

W związku z modernizacją Warta poprosiła Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN o zgodę na grę na innym stadionie niż zgłoszony wcześniej obiekt przy Bułgarskiej. Korzystanie z największego stadionu w mieście byłoby bowiem zbyt kosztowne dla klubu.

 

Warta Poznań nie dostała zgody na rozgrywanie meczów w swoim "Ogródku". PZPN przystał natomiast na propozycję, by "Zieloni" podejmowali ligowych rywali na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, podobnie jak na początku minionego sezonu. 

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze