Kolekcjoner kartek! Druga czerwona dla Heynena (WIDEO)

Selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen w drugim meczu turnieju Final Six Ligi Narodów siatkarzy otrzymał... drugą czerwoną kartkę. Tym razem zbyt gwałtownie dyskutował z arbitrami po tym, jak nie chcieli oni zgodzić się na weryfikację jednej z akcji.

Przypomnijmy, że pierwszą czerwoną kartkę Heynen otrzymał za dyskusję z arbitrami w spotkaniu z Brazylią (3:2). W trzeciej partii tego meczu pokazał mu ją sędzia Juraj Mokry ze Słowacji.

W drugim secie spotkania z Iranem, przy stanie 13:12 próbował wziąć challenge. Sędziowie nie chcieli się na to zgodzić, znów rozpoczęła się nerwowa dyskusja, a serbski arbiter Vladimir Simonovic wyjął czerwony kartonik.

W obu przypadkach oznaczało to utratę punktu, warto jednak podkreślić, że zarówno w meczu z Brazylią, jak i w konfrontacji z Iranem sety, w których trener otrzymał kartki, skończyły się zwycięstwem biało-czerwonych.