Liga Mistrzów: BATE specjalistą od odrabiania strat. Czy Piast przerwie świetną passę?

Już w środowy wieczór przekonamy się, czy mistrz Polski awansuje do kolejnej fazy eliminacji Ligi Mistrzów. Piast Gliwice zmierzy się na własnym obiekcie z BATE Borysów. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1. Białorusini w ostatnich latach przyzwyczaili do bardzo dobrej gry na wyjazdach i odrabiania strat.

Pierwsze spotkanie Piasta z BATE zakończyło się remisem 1:1. Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie. Trzeba przyznać, że grali bardzo rozsądnie i interesująco. Po przerwie coś się jednak popsuło. Gospodarze wyrównali, ale bramkowy remis uzyskany na terenie rywala to i tak dobry prognostyk przed rewanżem.

Problem jednak w tym, że BATE w ostatnich latach w eliminacjach Ligi Mistrzów uwielbia odrabiać straty na wyjeździe.

Jak widać na załączonej grafice po remisach w Borysowie, BATE bardzo często potrafiło wygrywać na terenie rywala (lub korzystnie remisować).

Piłkarze z Białorusi to w ostatnich latach stali bywalcy fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. Przypomnijmy, że od 2006 roku są również nieprzerwanie mistrzami kraju. Dla Piasta to pierwsza w historii przygoda z eliminacjami LM. Czy ekipa z Gliwic przerwie świetną passę wyjazdowych meczów pucharowych BATE? Po dobrym występie w pierwszym spotkaniu można mieć taką nadzieję.

Transmisja meczu Piast Gliwice - BATE Borysów od godziny 19.50 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Premium i Super Polsacie. Przedmeczowe studio już od 19.00.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.