Spotkanie dwóch przyjaciół. Serdeczne przywitanie Lewandowskiego z Aubameyangiem

Przy okazji meczu International Champions Cup, w którym Arsenal zmierzył się z Bayernem Monachium (2:1), doszło do spotkania dwóch boiskowych przyjaciół. Pierre-Emerick Aubameyang i Robert Lewandowski, bo o nich jest mowa, znają się od czasów wspólnej gry w Borussii Dortmund. Widać, że Polak i Gabończyk darzą się wielką sympatią.

Obie drużyny przebywają obecnie na zgrupowaniach w USA. W ramach przygotowań do nowego sezonu na stadionie LA Galaxy amerykańscy kibice mogli obejrzeć w akcji czołowych piłkarzy świata, którzy reprezentują Arsenal oraz Bayern. Mecz obejrzało z trybun stadionu w Los Angeles 26 704 widzów.

Trener Bawarczyków - Niko Kovac w przerwie wymienił cały skład. Jako pierwszy - cztery minuty po rozpoczęciu tej części spotkania - na listę strzelców wpisał się Louis Poznanski. 18-letni zawodnik Bayernu, który ma zarówno polskie, jak i niemieckie obywatelstwo, zaliczył trafienie samobójcze. Lewandowski doprowadził do remisu w 71. minucie, ale wynik ustalił na trzy minuty przed zakończeniem meczu Eddie Nketiah.

Dla "Lewego" był to pierwszy występ od ponad miesiąca, gdyż po raz ostatni zagrał w spotkaniu Polska - Izrael (4:0). Kapitan reprezentacji Polski w przerwie zmienił Thomasa Muellera i miał okazję zagrać przeciwko Aubameyangowi, z którym występował w barwach BVB w sezonie 2013/14. Następnie przez trzy sezony obaj snajperzy rywalizowali o koronę króla strzelców Bundesligi.

Aubameyang opuścił murawę w 81. minucie przy stanie 1:1. Po meczu "Auba" zamieścił na Instagramie wspólnej zdjęcie z Lewandowskim, na który obaj napastnicy przyjacielsko się wyściskali. - Cieszę się, że Cię widzę, mój bracie - napisał Gabończyk.

View this post on Instagram

Happy to see you my brother @_rl9 ⚡️

A post shared by Aubameyang (@aubameyang97) on Jul 17, 2019 at 11:33pm PDT

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea Londyn. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.