MŚ w szermierce: Polskie szablistki odpadły z turnieju

Inne
MŚ w szermierce: Polskie szablistki odpadły z turnieju
fot. PAP

Małgorzata Kozaczuk i Sylwia Matuszak odpadły w 1/32 finału i tym samym polskie szablistki zakończyły udział w turnieju indywidualnym szermierczych mistrzostw świata w Budapeszcie. W sobotę o medale powalczą też floreciści.

Kozaczuk (AZS AWF Warszawa), 52. w światowym rankingu, przegrała 12:15 z zajmującą w nim siódmą lokatę Węgierką Anną Marton, brązową medalistką niedawnych mistrzostw Europy w Duesseldorfie.

 

Z kolei debiutująca w MŚ Matuszak (KKSz Konin, 117.FIE) uległa 24. w klasyfikacji szablistek Ukraince Ałynie Komaszczuk 10:15.

 

Matuszak sklasyfikowano na 44. miejscu, a Kozaczuk na 58.

 

Eliminacji do zasadniczej części rywalizacji nie przebrnęły Marta Puda (TMS Sosnowiec) - 65. lokata i Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec) - 84.

 

Na 1/32 finału start zakończyły też broniąca tytułu Sofia Pozdniakowa oraz występująca po raz pierwszy w imprezie tej rangi w barwach USA Aleksandra Shelton (d. Socha). Rosjanka przegrała z Kanadyjką Gabriellą Page 9:15, a była reprezentantka Polski w takim samym stosunku uległa koleżance z nowej kadry Anne-Elizabeth Stone.

 

W sobotę o medale walczyć będą jeszcze floreciści, z dwoma biało-czerwonymi - Michałem Siessem i Andrzejem Rządkowskim. Natomiast drużyny szpadzistek, z rozstawionymi z "dwójką" Polkami, doprowadzą rywalizację do etapu ćwierćfinałów.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze