Polska - Białoruś. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Polska - Białoruś. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Początek sierpnia będzie najważniejszym okresem dla reprezentacji Polski siatkarek. We Wrocławiu rozpoczną rywalizację o awans na igrzyska olimpijskie. Jednym z ostatnich sprawdzianów przed tą imprezą jest towarzyski turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W niedzielę Biało-Czerwone zmierzą się w ramach tych rozgrywek z Białorusią. Transmisja meczu Polska - Białoruś w Polsacie Sport.

Pierwszego dnia turnieju Polki stanęły do walki z reprezentacją Czech. Bez większych problemów pokonały rywalki 3:0. Przed rozpoczęciem meczu trenerzy umówili się na rozegranie dodatkowej partii. W niej na początku lepiej radziły sobie Czeszki, lecz w końcówce Biało-Czerwone przejęły kontrolę nad grą i po asie serwisowym Klaudii Alagierskiej cieszyły się ze zwycięstwa 4:0.

 

Powrót do kadry zanotowała Katarzyna Zaroślińska-Król. Jak przyznała w pomeczowym wywiadzie było to spełnienie jej marzeń. Na boisku pojawiły się również Aleksandra Wójcik i Julia Nowicka, które we wcześniejszej fazie sezonu nie miały zbyt wielu szans na zaprezentowanie się.

 

Drugiego dnia rozgrywek Czeszki zremisowały 2:2 z trzecim uczestnikiem turnieju, reprezentacją Białorusi. To właśnie sąsiadki zza wschodniej granicy będą rywalkami Biało-Czerwonych w niedzielę. To zdecydowanie najsłabsza ekipa na turnieju. Zajmuje obecnie 52. miejsce w rankingu FIVB. Dla porównania reprezentacja Polski plasuje się w nim na 26. lokacie.

 

Po towarzyskim turnieju w Polsce podopieczne Jacka Nawrockiego rozegrają jeszcze turniej o Puchar Gubernatora okręgu kaliningradzkiego. Tam zmierzą się z Belgią, Niemkami oraz Rosją. Selekcjoner Biało-Czerwonych przyznał, że w żadnym z turniejów nie pokusi się o eksperymenty. Traktuje rozgrywki jako ostatnią okazję do przećwiczenia ustawień i zagrań, które będą decydowały o sile naszej drużyny podczas kwalifikacji we Wrocławiu.

 

Transmisja meczu Polska - Białoruś w niedzielę od godziny 17:00 w Polsacie Sport.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie