ICC: Kane pokonał Szczęsnego strzałem z połowy boiska! Wygrana Tottenhamu

Tottenham Hotspur wygrał z Juventusem Turyn 3:2 w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup. Ozdobą spotkania było trafienie Harry'ego Kane'a, który przelobował Wojciecha Szczęsnego prawie z połowy boiska.

Przed meczem uwagę przyciągały składy, w jakich na boisko wybiegły obie drużyny. Trener Maurizio Sarri posłał bowiem w bój praktycznie najsilniejsze zestawienie, w jakim mogła zaprezentować się "Stara Dama". Od pierwszej minuty zobaczyliśmy takich piłkarzy, jak Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukić, Miralem Pjanić, Leonardo Bonucci czy Blaise Matuidi. Z kolei Mauricio Pochettino wybrał bardziej eksperymentalny skład "Kogutów". Swoją szansę otrzymali między innymi 17-letni Troy Parrott, 20-letni Japhet Tanganga czy 22-letni Anthony Georgiou.

Sporym utrudnieniem dla piłkarzy była pogoda w Singapurze. Termometry wskazywały 29 stopni Celsjusza, jednak prawdziwym utrapieniem była zbliżająca się burza, powodująca niezwykle wysoką wilgotność powietrza.

To jednak Tottenham otworzył wynik meczu w 30. minucie, gdy najprzytomniej w polu karnym Juventusu zachował się Erik Lamela, wbijając piłkę do bramki bezradnego Gianluigiego Buffona.

Po przerwie na boisku zobaczyliśmy wielu nowych piłkarzy. Po stronie Anglików pojawili się Harry Kane, Jan Vertonghen, Moussa Sissoko czy Lucas Moura. Z kolei Włochów wspomogli między innymi Wojciech Szczęsny, Adrien Rabiot czy Gonzalo Higuain. To właśnie ten ostatni wyrównał wynik meczu w 56. minucie, gdy z odległości około szesnastu metrów od bramki zmieścił piłkę tuż obok prawego słupka.

Cztery minuty później swojego gola strzelił CR7. Na placu gry zameldowali się między innymi Matthijs de Ligt czy najdroższy piłkarz w historii "Kogutów" Tanguy Ndombele. I właśnie ten drugi odegrał ogromną rolę przy golu na 2:2, popisując się ładnym podaniem do Lucasa Moury, który ustalił wynik.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2, na listę strzelców wpisał się Kane. W doliczonym czasie gry Anglik przelobował Szczęsnego fantastycznym uderzeniem z pierwszej piłki z połowy boiska!

Juventus - Tottenham 2:3 (0:1)

Bramki: Gonzalo Higuain 56, Cristiano Ronaldo 60 - Erik Lamela 30, Lucas Moura 65, Harry Kane 90+3

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea Londyn. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.