Polski siatkarz wśród wyróżnionych! Nagrody po ME U–17

Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal rozegranych w Sofii mistrzostw Europy minikadetów (U–17). Triumfowała Francja, która pokonała w finale Bułgarię 3:1. Po zawodach przyznano nagrody indywidualne, a wśród wyróżnionych znalazł się środkowy reprezentacji Polski Szymon Górowski.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) turnieju zgarnął francuski atakujący Nathan Canovas. Zajął on drugie miejsce na liście najlepiej punktujących zawodników turnieju (168 oczek, średnia 5,42 na set). Co istotne, był najlepiej punktującym zawodnikiem zarówno w półfinałowym starciu z Czechami (3:0 – 17 oczek), jak i w finale przeciwko Bułgarii (3:1 – 15 oczek).

Cztery z ośmiu nagród indywidualnych przypadło triumfatorom imprezy – reprezentantom Francji. Dwie zgarnęli wicemistrzowie Bułgarzy. Po jednej postanowiono wyróżnić zawodników z Polski (brązowy medal) i Czech (czwarte miejsce). Reprezentant Polski Szymon Górowski został wybrany najlepszym środkowym turnieju.

"Dream Team" mistrzostw Europy minikadetów U–17 (Sofia, 13–21 lipca 2019):

MVP: Nathan Canovas (Francja)

najlepszy rozgrywający: Anatole Chaboissant (Francja)
najlepszy przyjmujący: Władimir Garkow (Bułgaria)
drugi najlepszy przyjmujący: Hilir Henno (Francja)
najlepszy atakujący: Georgi Tatarow (Bułgaria)
najlepszy środkowy: Szymon Górowski (Polska)
drugi najlepszy środkowy: Tomas Bukacek (Czechy)