W ostatni weekend polskie siatkarki zagrały w turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, pokonując reprezentacje Czech i Białorusi. 
 
– W czasie tych spotkań sprawdziliśmy to nad czym pracowaliśmy ostatnio na zgrupowaniu m.in. relację rozgrywających z atakiem. Spróbowaliśmy też kilka ustawień w przyjęciu oraz zobaczyliśmy w akcji zawodniczki, które ostatnio nie grały np. Katarzynę Zaroślińską-Król – powiedział trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.
 
W Kaliningradzie polski zespół zagra z Belgią, Niemcami i Rosją. Całą trójkę rywalek biało-czerwone pokonały w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów. Przypomnijmy, że podopieczne trenera Jacka Nawrockiego awansowały do turnieju Final Six i w końcowej klasyfikacji zajęły piąte miejsce.
 
– Liga Narodów, to już historia. Przed nami stoją nowe wyzwania. W Kaliningradzie zmierzymy się z wymagającymi zespołami. W meczach z Belgią, Niemcami i Rosją będziemy kontynuować nasze cele szkoleniowe przed turniejem kwalifikacyjnym we Wrocławiu – stwierdził trener Nawrocki.
 
Skład reprezentacji Polski siatkarek na turniej o Puchar Gubernatora:
 

rozgrywające: Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz, Joanna Wołosz.
przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Magdalena Stysiak, Aleksandra Wójcik.
atakujące: Martyna Łukasik, Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska-Król.
środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko–Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Kamila Witkowska.
libero: Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel.