Fortuna 1 Liga: Zmiany organizacyjne w GKS Tychy

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Zmiany organizacyjne w GKS Tychy
fot. Cyfrasport

Nowy prezes, dyrektor sportowy, nowa spółka zarządzająca klubem - takie zmiany zaszły w GKS Tychy przed sezonem 2019/2020. Pierwszoligowe rozgrywki piłkarskie tyszanie rozpoczną w sobotę, wyjazdowym meczem z Radomiakiem Radom.

W piątek poinformowano, że prezesem klubu został Leszek Bartnicki. Będzie on kierować pracami stosunkowo nowej spółki: Klub Piłkarski GKS Tychy SA. Do końca czerwca sekcja piłkarska była częścią innego podmiotu (Tyski Sport). Teraz, w nowej formule zarządza się w Tychach pierwszym zespołem, drużyną rezerw, jak i wszystkimi grupami młodzieżowymi.

 

- W trakcie przygody z Orange Sport i Polsatem Sport miałem okazję komentować wiele spotkań ekstraklasy oraz pierwszej ligi. Zawsze chętnie przyjeżdżałem na Śląsk. Przy okazji z uznaniem obserwowałem jak zmienia się GKS Tychy i jak wyrósł piękny, nowy stadion. Z pewnym zaskoczeniem przyjąłem zaproszenie do rozmów i cieszę się, że zdecydowano powierzyć mi tak interesujący projekt - powiedział dla oficjalnej strony klubowej Bartnicki, który w przyszłości był m. in. komentatorem sportowym, dyrektorem sportowym Chojniczanki Chojnice czy prezesem Motoru Lublin.

 

To nie jedyna nowość. W pierwszej połowie lipca ogłoszono, że dyrektorem sportowym został Ryszard Komornicki, którego starsi kibice pamiętają z występów w Górniku Zabrze czy reprezentacji Polski. - Jest duży optymizm w drużynie. Wiemy jakie są nowe przepisy. Jednak sądzę, że jest kilkanaście zespołów myślących o tym samym co my. Gdybyśmy zaprosili trenerów pozostałych 17 zespołów z pierwszej ligi, to może jeden z nich by powiedział, że nie celuje w awans. Patrząc przez pryzmat ostatnich dwóch sezonów sądzę, że mamy realne szanse, aby powalczyć - powiedział dalej pełniący funkcję trenera Ryszard Tarasiewicz.

 

Obawia się jednak czy sędziowanie na zapleczu ekstraklasy będzie na odpowiednim poziomie: - Doświadczyliśmy wiele więcej krzywd od arbitrów niż korzyści. Tylko to mnie trochę niepokoi.

 

Jego podopieczni podczas przygotowań do sezonu rozegrali osiem sparingów: GKS Katowice – GKS Tychy 0:0, Zagłębie Sosnowiec – GKS 1:4, Stal Jasień – GKS 1:11, ŁKS Łódź – GKS 2:1, GKS – Korona Kielce 1:2, Lech Poznań – GKS 3:1, Wisła Płock – GKS 4:2, GKS – Sandecja 3:0. Byli na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Do tej pory do drużyny dołączyli obrońca Ken Kallaste (Korona Kielce), napastnik Dario Kristo (Widzew Łódź).

 

W końcowej tabeli Fortuna 1 Ligi sezonu 2018/2019 tyszanie zajęli siódme miejsce, zdobyli 47 punktów.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie