MŚ w pływaniu: Kawęcki tuż za podium w finale na 200 m grzbietem

Radosław Kawęcki zajął czwarte miejsce w finale na 200 m stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw świata w południowokoreańskim Gwangju. Osiągnął wynik 1.56,37. Triumfował Rosjanin Jewgienij Ryłow, do którego Polak stracił prawie trzy sekundy.

Zwycięzca popłynął w czasie 1.53,40. Drugie miejsce zajął Amerykanin Ryan Murphy (1.54,12), a trzecie Brytyjczyk Luke Greenbank (1.55,85). Polak stracił do brązowego medalisty 0,52 s.

Dzień wcześniej Kawęcki z siódmym czasem (wówczas 1.57,24) awansował do finału. Nie udało się to Jakubowi Skierce, który został w półfinale zdyskwalifikowany. Niespełna 28-letni Kawęcki to dwukrotny (2013 i 2015) srebrny medalista MŚ w tej konkurencji.

Wcześniej w piątek Paweł Juraszek z szóstym czasem (21,69) awansował do finału zmagań na 50 m stylem dowolnym. Walka o medale na tym dystansie odbędzie się w sobotę.