Bielik blisko powrotu do Championship? Transfer na ostatniej prostej

Piłka nożna
Bielik blisko powrotu do Championship? Transfer na ostatniej prostej
fot. Cyfrasport

Krystian Bielik wkrótce opuści Arsenal FC. Reprezentant Polski U-21 przebierał w ofertach, jednak przeniesie się do klubu z Championship. Wiele wskazuje, że wyścig o podpis Polaka wygrała drużyna Derby County.

Bielik ma za sobą udany sezon. Najpierw wywalczył awans do Championship z Charlton Athletic, a następnie dobrze zaprezentował się na mistrzostwach Europy U-21. Niestety, menedżer Arsenalu, Unai Emery nie dał szansy młodemu zawodnikowi i pominął go w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu. Polak kilkukrotnie podkreślał, że chciałby dostać szansę w dorosłym zespole "Kanonierów", ponieważ nie czuje się już juniorem. Hiszpański trener jednak nie widzi go w swojej drużynie.

Wiele wskazuje, że Polak zostanie w Anglii. Jak informuje dziennikarz Adam Godlewski, Bielik zostanie piłkarzem Derby County. Młodym obrońcą bardzo zainteresowany był nowy menedżer klubu, Philip Cocu. Arsenal zarobi na swoim piłkarzu 10 milionów funtów.

 

Oprócz Derby zainteresowanie przejawiały włoskie kluby. Warto zaznaczyć, że na transferze Polaka wzbogaci się Legia Warszawa. „Wojskowi” za odejście Bielika z Arsenalu zarobią 500 tysięcy euro.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze