Nawrocki: Nie myślimy o meczu z Serbią

Siatkówka

Trener reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki przed turniejem kwalifikacyjnym na letnie igrzyska olimpijskie Tokio 2020 przyznał, że nie będzie we Wrocławiu łatwych meczów. - Nie myślimy o niedzieli i Serbii - dodał.

Rywalkami Polek w stolicy Dolnego Śląska będą reprezentacje Portoryko, Tajlandii i Serbii. Awans na igrzyska wywalczy tylko najlepsza ekipa. Zdecydowanym faworytem są aktualne mistrzynie świata Serbki, z którymi biało-czerwone mają zagrać w niedzielę. - Jest takie słynne przysłowie mówiące o myśleniu o niedzieli i nie kończy się ono dobrze. Dlatego my też nie myślimy o niedzieli, ale o piątku i o spotkaniu z Portoryko. Później będziemy myśleli o Tajlandii i jeżeli okaże się, że nasze spotkanie z Serbią rzeczywiście będzie decydować, czy my czy one awansują na igrzyska, będę szczęśliwy - skomentował selekcjoner.

 

W podobnym tonie wypowiadała się kapitan polskiej reprezentacji Agnieszka Kąkolewska. - Najpierw Portoryko i to jest teraz dla nas najważniejsze spotkanie tego turnieju. Jeżeli chcemy awansować, musimy wygrać najpierw ten mecz, a później będziemy myśleli o Tajlandii, a dalej o Serbii. Krok po kroku - dodała.

 

Nawrocki zwrócił uwagę, że bilans z wszystkimi zespołami, z którymi Polska zmierzy się we Wrocławiu w ostatnich kilku latach był niekorzystny. - Portoryko od kilku lat gra tym samym składem, co jest ich dużą siłą. Tajlandia natomiast prezentuje niewygodną siatkówkę dla wszystkich, bardzo techniczną, zupełnie w innych standardach. A na koniec Serbia, która w tej chwili gra chyba najlepiej na świecie. To właśnie Serbia jest faworytem turnieju i cały świat siatkarski nie bierze innego rozwiązania pod uwagę niż ich wygrana - powiedział trener.

 

Kąkolewska przyznała, że są już po pierwszej analizie Portoryko i zauważyła, że ten zespół się nie zmienił w ciągu roku. - W ostatnim sezonie nie grałyśmy z nimi, ale jak oglądałyśmy wideo, to widziałyśmy te same, znane już nam dobrze twarze. Zgranie jest ich silną bronią. Grają od lat w tym samym składzie i doskonale się znają. Absolutnie nie można myśleć, że to najłatwiejszy przeciwnik - podkreśliła kapitan.

 

W aktualnym rankingu FIVB Polska zajmuje 26. miejsce, Portoryko jest 13., Tajlandia 14., a Serbia pierwsza. Nawrocki stwierdził, że nie należy zbyt mocno zwracać uwagę na te miejsca. - Nie zmieniamy naszej filozofii na ten turniej. Dla nas każdy mecz jest tym najważniejszym. Musimy podejść do tych kwalifikacji z chłodną głową, bo wiemy, gdzie jesteśmy - skomentował.

 

W środę wieczorem trener ma podać ostateczny skład na wrocławski turniej.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego siatkarek do IO Tokio (Wrocław, 2–4 sierpnia):

 

2019-08-02: Serbia – Tajlandia (piątek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport News)
2019-08-02: Polska – Portoryko (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

 

2019-08-03: Serbia – Portoryko (sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-08-03: Polska – Tajlandia (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

 

2019-08-04: Tajlandia – Portoryko (niedziela, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-04: Polska – Serbia (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

 

WYNIKI I TERMINARZ KWALIFIKACJI OLIMPIJSKICH SIATKAREK

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie