Konarski: Trener Heynen szuka różnych wariantów

Siatkówka

- Trener szuka różnych wariantów w razie kontuzji czy gorszego przyjęcia - stwierdził atakujący reprezentacji Polski Dawid Konarski po meczu z Serbią (3:1). Polacy tym samym zwycięsko rozpoczęli XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera Polska.

Konarski ocenił, że są jeszcze elementy, w których on i koledzy z reprezentacji mogą się poprawić.

 

- Moja opinia? Na pewno mogło być lepiej w elemencie bloku i obrony. Piłki nam uciekały. Z zagrywką szło nam dobrze i tutaj jest pole do popisu - ocenił. 

 

Memoriał jest dobrą okazją do sprawdzenia formy przed zbliżającym się turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk Tokio 2020, który rozegrany zostanie w dniach 9–11 sierpnia w Ergo Arenie w Gdańsku

 

- To są nasze ostatnie sprawdziany, innych testów i możliwości zgrania nie będzie. Ten turniej traktujemy bardzo prestiżowo i profesjonalnie. Chcemy zagrać jak najlepszą siatkówkę i przygotować się do zmagań w Gdańsku - dodał.

 

W spotkaniu z Serbią selekcjoner Vital Heynen nie rotował tak składem, jak przyzwyczaił do tego w ostatnich miesiącach. 

 

- Mieliśmy zagrać po to, żeby wygrać. Rotacje przeprowadzane przez trenera są robione po to, żeby doprowadzić do zwycięstwa. Nie mieliśmy informacji na temat tego, czy na przykład ktoś zagra dwa sety. Trener podał szóstkę i, jak się okazało, praktycznie takim składem graliśmy do końca - stwierdził

 

Konarski skomentował też fakt, że nominalny przyjmujący Aleksander Śliwka próbowany jest przez selekcjonera na pozycji atakującego.

 

- Trener szuka różnych wariantów w razie kontuzji czy gorszego przyjęcia. Olek zawsze może wejść i pomóc. Może grać na każdej pozycji, jest naszym "strażakiem". Jego wejścia, choć krótkie, na pewno mu się przydają. Musimy być zabezpieczeni na wypadek różnych wariantów - przyznał.

 

WYNIKI I TERMINARZ MEMORIAŁU WAGNERA 2019

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze