Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polska - Portoryko. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polska - Portoryko. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczyna walkę o udział w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Przed biało-czerwonymi trudne zadanie, bowiem bilet do stolicy Japonii zdobędzie tylko zwycięzca turnieju we Wrocławiu. Na początek w hali Orbita zmierzymy się z reprezentacją Portoryko. Transmisja meczu Polsko - Portoryko w Polsacie Sport.

W październiku 2018 roku FIVB ogłosiła nowy ranking. Polska spadła w nim na 26. miejsce, o jeden punkt za reprezentacje Kuby. Miało to zamknąć podopiecznym Jacka Nawrockiego drogę do walki o igrzyska olimpijskie w Tokio, bowiem w turniejach kwalifikacyjnych miały wziąć udział dwadzieścia cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły (poza reprezentacją Japonii, które jako gospodarz igrzysk awansowała automatycznie). Szansa na udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich pojawiła się w grudniu, kiedy to reprezentacja Kuby zrezygnowała z udziału w walce o igrzyska. W ten sposób Polska trafiła do grupy A, gdzie jej rywalkami zostały zespoły z Serbii, Tajlandii i Portoryko.

 

Najtrudniejszym rywalem we wrocławskim turnieju mają być Serbki, z którymi zmierzymy się jednak dopiero ostatniego dnia zmagań. Na pierwszy ogień staniemy w szranki z Portoryko, które niekoniecznie leży naszym reprezentantkom. Występując w drugiej dywizji WGP trzy sezony temu ulegliśmy Portorykankom podczas turniejów w Zielonej Górze i Włocławku, przegrywając odpowiednio 1:3 i 0:3. Ostatni raz polskie siatkarki ograły przeciwniczki zza Oceanu w 2015 roku. Aktualnie Portoryko to 13. drużyna rankingu FIVB, ale w przeciwieństwie do Polek nie dostało się do Ligi Narodów. Dlatego nie miało w tym sezonie reprezentacyjnym zbyt wielu okazji, żeby rywalizować na najwyższym poziomie.

 

Atutem biało-czerwonych we Wrocławiu mają być m.in. własne boisko i hala Orbita, która jest specyficznym obiektem, co potwierdziła Zuzanna Efimienko-Młotkowska, w przeszłości zawodniczka miejscowego zespołu, która doskonale zna kameralny obiekt. - Wiem, że niektóre dziewczyny bardzo nie lubiły grać w lidze w Orbicie, bo jest ona specyficzna. Ma przede wszystkim nietypowe oświetlenie, które może komuś przeszkadzać. Przed nami jednak kilka treningów i na pewno się zaadaptujemy. Przyjezdne drużyny mogą jednak mieć z tym problem i to może być nasz atut - skomentowała środkowa, która znalazła się w "14" powołanej na turniej kwalifikacyjny.

 

W składzie wybranym ostatecznie 1 sierpnia przez Jacka Nawrockiego wielkich niespodzianek nie ma, a naszą grę mają poprowadzić gwiazdy Malwina Smarzek-Godek czy Joanna Wołosz. Udział w walce o igrzyska weźmie również rewelacyjna Magdalena Stysiak.

 

W turniejach interkontynentalnych zagrają 24 reprezentacje, podzielone na sześć grup po cztery drużyny każda. Grupy zostały stworzone zgodnie z zasadą tzw. serpentyny na podstawie rankingu FIVB. Gospodarzami imprez są: Polska, Chiny, Stany Zjednoczone, Brazylia, Rosja oraz Włochy.

 

Transmisja meczu Polsko - Portoryko od 20:20 w Polsacie Sport. Komentują Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz. Wcześniej zapraszamy na przedmeczowe studio, w którym nie zabraknie również relacji z trwającego w Krakowie Memoriału Wagnera.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio 2020 (Wrocław, 2-4 sierpnia):

 

2019-08-02: Serbia – Tajlandia (piątek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport News)
2019-08-02: Polska – Portoryko (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-08-03: Serbia – Portoryko (sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-08-03: Polska – Tajlandia (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-08-04: Tajlandia – Portoryko (niedziela, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-04: Polska – Serbia (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).
 
psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze