Stenzel: Jesteśmy głodne zwycięstw i chcemy jechać na igrzyska

Polskie siatkarki udanie rozpoczęły turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W pierwszym meczu we Wrocławiu pokonały Portoryko 3:0, a kłopoty miały tylko w drugim secie. - Jesteśmy zmotywowane, głodne wygrywania. I chcemy jechać na igrzyska - powiedziała po spotkaniu libero reprezentacji Polski Maria Stenzel.

Bożena Pieczko: Trener Nawrocki powtarzał, że najważniejszy może być pierwszy mecz, to wejście w turniej. Udało się, chociaż drugi set sporo Was kosztował.

Maria Stenzel: Ten set był sprawdzianem, czy umiemy wyjść z trudnych sytuacji. Pokazałyśmy, że trudne chwile nas nie złamią, wygrałyśmy tego seta, a na trzeciego wyszłyśmy mocno nastawione. I samo poszło. To nie był łatwy moment, ale każde takie zwycięstwo mocno nas buduje, bo bywało z tym różnie.

W drugim meczu zagracie z bardziej wymagającą drużyną, Tajlandią. Spotkacie się drugi raz w sezonie, jak się nastawiacie?

Jak na każdy normalny mecz. Kto by nie stał po drugiej stronie siatki, my jesteśmy nastawione na zwyciężanie. Jesteśmy głodne wygranych i chcemy jechać na igrzyska.

Terminarz i plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio 2020 (Wrocław, 24 sierpnia):

2019-08-02: Serbia – Tajlandia 3:0 (25:15, 25:22, 25:18)
2019-08-02: Polska – Portoryko 3:0 (25:18, 30:28, 25:15)

2019-08-03: Serbia – Portoryko (sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-08-03: Polska – Tajlandia (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

2019-08-04: Tajlandia – Portoryko (niedziela, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-04: Polska – Serbia (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).