Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polska - Tajlandia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polska - Tajlandia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W swoim drugim występie podczas rozgrywanego we Wrocławiu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, Polki zmierzą się w hali Orbita z drużyną Tajlandii. Biało-Czerwone rywalizowały już w tym roku z zespołem z Azji. Podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały Tajki 3:0 podczas turnieju Ligi Narodów w Opolu. Transmisja meczu Polska - Tajlandia w Polsacie Sport.

W piątek zawodniczki prowadzone przez trenera Nawrockiego pokonały w trzech setach Portoryko. Niezwykle wyrównany był drugi set, w którym Polki zwyciężyły 30:28. Tradycyjnie najwięcej punktów w naszym zespole zdobyła Malwina Smarzek-Godek (23 pkt.). Z kolei w swoim pierwszym meczu na turnieju w Polsce, Tajki uległy mistrzyniom świata - Serbkom 0:3.

 

Już na początku piątkowego spotkania doszło do groźnie wyglądającej sytuacji. Przy stanie 2:1 w pierwszej partii Magdalena Stysiak wyskoczyła do bloku i podkręciła staw skokowy. Musiała opuścić boisko i zastąpiła ją Martyna Grajber. Uraz koleżanki na szczęście nie wybił Polek z rytmu, a sama Stysiak, jak podał lekarz kadry - Marcin Domżalski będzie mogła wystąpić w kolejnych meczach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

 

- Serbia jest faworytem, ale Polki też będą bardzo groźne. Mają wysokie zawodniczki, które potrafią dobrze grać w obronie, ale mocne są też w ataku i dlatego trudno powiedzieć, że jakiś element jest lepszy a drugi gorszy. Kto będzie lepszy, pokaże boisko - powiedział trener reprezentacji Tajlandii Danai Sriwatcharamethakul.

 

W październiku 2018 roku FIVB ogłosiła nowy ranking. Polska spadła w nim na 26. miejsce, o jeden punkt za reprezentacje Kuby. Miało to zamknąć podopiecznym Jacka Nawrockiego drogę do walki o igrzyska olimpijskie w Tokio, bowiem w turniejach kwalifikacyjnych miały wziąć udział dwadzieścia cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły (poza reprezentacją Japonii, które jako gospodarz igrzysk awansowała automatycznie). Szansa na udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich pojawiła się w grudniu, kiedy to reprezentacja Kuby zrezygnowała z udziału w walce o igrzyska.

 

W turniejach interkontynentalnych zagrają 24 reprezentacje, podzielone na sześć grup po cztery drużyny każda. Grupy zostały stworzone zgodnie z zasadą tzw. serpentyny na podstawie rankingu FIVB. Gospodarzami imprez są: Polska, Chiny, Stany Zjednoczone, Brazylia, Rosja oraz Włochy.

 

Transmisja meczu Polsko - Tajlandia od 20:20 w Polsacie Sport. Komentują Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz. Wcześniej zapraszamy na przedmeczowe studio, w którym nie zabraknie również relacji z trwającego w Krakowie Memoriału Wagnera.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio 2020 (Wrocław, 2-4 sierpnia):

  

2019-08-03: Serbia – Portoryko (sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-08-03: Polska – Tajlandia (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-08-04: Tajlandia – Portoryko (niedziela, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-04: Polska – Serbia (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).
 
A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze