Przed pojedynkiem eksperci typowali, że Kownacki powinien wygrać przed czasem. Ostatecznie walka zakończyła się jego zwycięstwem, ale na punkty.

 

- Zawsze trzeba spodziewać się pełnego dystansu, bo nigdy nie wiadomo co rywal zaprezentuje w ringu. Arreola pokazał charakter i dla Kownackiego było to 12 rund trudnej przeprawy. Dużo ciosów z obu stron, ale wygrał zasłużenie - stwierdził "Góral".

 

Arreola zaskoczył wszystkich niezłą dyspozycją. Adamek uważa, że mogło to wynikać z dobrego przygotowania fizycznego amerykańskiego pięściarza.

 

- Był chudy, bo wiedział, że Adam lubi ważyć dużo. Gdyby Kownacki wniósł do ringu mniej kilogramów, myślę że efekt końcowy byłby jeszcze lepszy. Waga robi swoje i uważam, że Polak był w tej walce za ciężki - ocenił.

 

30-latek do ringu wniósł największą wagę w karierze. Zdaniem Adamka, Kownacki powinien zrzucić kilka kilogramów.

 

- Nie może tak być. Nogi muszą dźwigać tę wagę... Adam musi trzymać dietę. Moja opinia jest taka, że powinien schudnąć, bo ma charakter, serce, twardą szczękę... - dodał.

 

Kownacki po raz pierwszy boksował na dystansie 12 rund. Dotychczas aż 15 z 20 wygranych walk kończył przed czasem.

 

- Jeśli jest się przygotowanym na pełen dystans, ostatnie rundy nie są niczym szczególnym. Na treningu robi się po 18 czy 20 rund. Zawsze trzeba być gotowym na 12 starć. Gratuluję Adamowi, ale musi od jutra zacząć dietę - zakończył.

 

Rozmowa z Tomaszem Adamkiem w załączonym materiale wideo.