Borek: Obowiązkiem Legii jest awans. Grecki futbol jest w kryzysie

Piłka nożna

- Dla mnie nie będzie wytłumaczenia, jeśli "Wojskowi" nie awansują do czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy. To jest obowiązek Vukovicia i tych piłkarzy - powiedział Mateusz Borek przed meczem Legia Warszawa - Atromitos Ateny w III rundzie eliminacji Ligi Europy.|

W czwartek na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej Legia podejmie Atromitos Ateny. Chociaż Grecy nie są faworytami, to kibice nie mogą czuć się pewni awansu. Słaba dyspozycja "Wojskowych" w lidze oraz wymęczone zwycięstwa w europejskich pucharach nie napawają optymizmem. Chociaż trener Aleksandar Vuković uspokaja i pewnie podchodzi do najbliższego meczu, wiele osób już zastanawia się, czy projekt serbskiego trenera ma w Warszawie szansę powodzenia.

- Na pewno Legia jest bez formy i zaczęła sezon bez koncepcji oraz przekonania. To jest autorska drużyna Aleksandara Vukovicia. Trener mówił o DNA klubu i potrzebie stworzenia kadry pod zawodników, którzy identyfikują się z klubem. Jednak kluczowym elementem w tworzeniu drużyny jest odpowiednie przygotowanie w okresie przed sezonem. Na razie ten start Legii nie wygląda zbyt ciekawie. Wydaje mi się, że brakuje im mocy. Co jest szczęściem Legii? To wyniki losowania. Nie musieli się zbytnio męczyć z ekipą z Gibraltaru. Potem musieli pokonać nie za silną ekipę z Finlandii, kraju, w którym piłka nożna nie odgrywa ważnej roli - powiedział.

Czy Legia może obawiać się Atromitosu? Niekoniecznie. Chociaż forma Legii pozostawia wiele do życzenia, to drużyna ze stolicy Grecji nie jest zbyt silna kadrowo. W ostatnich tygodniach drużynę opuścił najlepszy strzelec, Efthymios Koulouris, który wrócił z wypożyczenia do PAOK-u Saloniku, by zostać sprzedanym do Toulouse FC. Zdaniem Borka Legia musi awansować do następnej rundy.

- Grecki futbol jest w kryzysie, nie ma co ukrywać. Pamiętam czasy, kiedy 7-8 klubów miało budżet i gwiazdy. Grali tam zawodnicy z uznaną marką. Jeśli przeanalizujemy Atromitos Ateny, to dojdziemy do wniosku, że to Legia jest faworytem. Tam są greccy piłkarze, którzy nic nie znaczą na europejskiej arenie. Najlepszy strzelec tego klubu też zdążył odejść do ligi francuskiej. Dla mnie nie będzie wytłumaczenia, jeśli "Wojskowi" nie awansują do czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy. To jest obowiązek Vukovicia i tych piłkarzy - dodał.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY


Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie