- Spójrzmy jak ten zespół gra z tygodnia na tydzień. Wydaje się, że Legia idzie w górę. Już pierwszy mecz z Atromitosem Ateny to udowodnił. Wojskowi otrzymali dłuższą przerwę dzięki Ekstraklasie, która zgodziła się na przełożenie spotkania ligowego z Wisłą Płock. Z tego powodu piłkarze Aleksandara Vukovicia będą mieli sporo czasu na odpoczynek i przygotowanie się do rewanżu - stwierdził Iwanow.

 

Otwartą kwestią jest to, jaką taktykę zastosuje zespół prowadzony od 1 lipca przez Giannisa Anastasiou.


- Atromitos zagra bardziej odważnie niż w pierwszym spotkaniu w Warszawie. Nie zmieni też swojej taktyki, ponieważ zespoły z Grecji bardzo często grają na zero do zera. Czekają również jak najdłużej, aby nie stracić bramki. Dopiero w dalszej części meczu odkrywają się, jeżeli szukają trafienia, które ma im zapewnić zwycięstwo lub awans - dodał.

 

W pierwszym meczu w Warszawie Wojskowi zaledwie zremisowali 0:0 z ateńczykami, choć mieli wiele okazji na zdobycie bramki.

 

- Wbrew pozorom wynik bezbramkowy dla wicemistrzów Polski to nie jest zły rezultat. Wydaje mi się, że Legia jest w stanie strzelić gola. Patrząc nawet na skład czwartej drużyny poprzedniego sezonu w Grecji, to legioniści nie powinni się takiego przeciwnika obawiać. Mimo wysokiej temperatury, godziny osiemnastej i wszystkich niedogodności, jakie czekają na Legię jestem optymistą w tej kwestii - zakończył.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.