LSK: Dwie siatkarki #VolleyWrocław podzieliły się rolą kapitana drużyny

Siatkówka
LSK: Dwie siatkarki #VolleyWrocław podzieliły się rolą kapitana drużyny
fot. Materiały prasowe

Rzadko się zdarza, by drużyna miała dwóch równorzędnych kapitanów, a tak własnie będzie w siatkarskiej ekipie #VolleyWrocław. Funkcję tę sprawować będą Roksana Wers i Natalia Murek. Pierwsza z nich był kapitanem drużyny także w poprzednim sezonie.

Wyboru kapitana dokonał pierwszy trener #VolleyWrocław Wojciech Kurczyński. W nadchodzącym sezonie funkcję tę będzie ponownie pełnić Wers, jednak do pomocy koleżance wyznaczono Murek, która nie będzie wice-kapitanem, a równorzędnym drugim kapitanem zespołu.

 

- Decyzja o powierzeniu Wers tej funkcji jest kolejnym sygnałem, że kontynuujemy działania rozpoczęte w poprzednim sezonie. Roxi świetnie sprawdziła się w roli kapitana, nie widziałem więc powodów, by cokolwiek zmieniać. Podobne argumenty przemawiają za Natalią Murek, która będzie wsparciem dla Roxi. W trakcie poprzedniego sezonu musiała przejąć rolę kapitana z powodu kontuzji Roxi i wywiązała się z tego zadania bardzo dobrze. Chcieliśmy też odciążyć Roksanę w obowiązkach kapitańskich. Sprawy organizacyjne w zespole będą jeszcze sprawniej rozwiązywane, a zarazem żadna z dziewczyn nie będzie nimi przeciążona. – powiedział trener Kurczyński.

 

Obie panie kapitan zgodnie podkreślają, że pełnienie tej funkcji to wielkie wyróżnienie.

 

- To dla mnie wielki zaszczyt. Cieszę się, że zaufały mi dziewczyny i sztab. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jak najlepiej wywiązywać się z obowiązków. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów i będziemy razem celebrować wiele wspaniałych chwil – tak powołanie na funkcję kapitan komentuje Wers.

 

- To ogromny zaszczyt pomagać w obowiązkach naszej kapitan. Niezmiernie cieszę się, że zarówno sztab, jak i cała drużyna, darzą mnie tak dużym zaufaniem. Wiem, że nasza współpraca będzie owocna, a rezultaty tej pracy będą widoczne w postaci wyników i przyjaźni na całe życie – dodała Murek.

 

W #VolleyWrocław zbliża się koniec pierwszego z trzech etapów przygotowań do sezonu. Nadchodzący weekend będzie dla siatkarek wolny, a od przyszłego poniedziałku ruszy drugi etap przygotowań. W najbliższym czasie klub ogłosi plany wrześniowych sparingów i turniejów, w których #VolleyWrocław weźmie udział.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie