Koniec długich wakacji. Siatkarze PGE Skry Bełchatów wracają do pracy

Siatkówka
Koniec długich wakacji. Siatkarze PGE Skry Bełchatów wracają do pracy
fot. Cyfrasport

Choć siatkarzy i kibiców czeka jeszcze sporo emocji związanych z meczami reprezentacji Polski, to kluby PlusLigi powoli rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. W najbliższy poniedziałek zajęcia pod wodzą nowego trenera zainaugurują zawodnicy PGE Skry Bełchatów.

Siatkarze bełchatowskiej drużyny w tym roku mieli wyjątkowo długie wakacje, bowiem sezon ligowy zakończyli 25 kwietnia. Jednak w zespole nie brakuje reprezentantów Polski, Serbii i Iranu, dlatego też kilku z graczy dziewięciokrotnych mistrzów Polski nie miało wiele czasu na odpoczynek. Musieli stawić się na zgrupowaniach swoich kadr narodowych.

 

Pozostali siatkarze wolne dni przeznaczyli na regenerację, ale również rehabilitację oraz treningi indywidualne według planów trenera przygotowania fizycznego Macieja Michalika. Z kolei główny szkoleniowiec PGE Skry Michał Mieszko Gogol wspólnie ze sztabem szkoleniowym oficjalny start treningów do nowego sezonu zarządzili na 19 sierpnia.

 

– Przez pierwszy tydzień będziemy trenować głównie dwa razy dziennie: rano w siłowni oraz hali Energia, a po południu z piłkami na plaży – powiedział nowy szkoleniowiec bełchatowian.

 

Jeśli chodzi o turnieje towarzyskie, to siatkarze PGE Skry zagrają w Gigantach Siatkówki (12-13 października w Kępnie) oraz w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (19-20 października w Swarzędzu).

 

– Na pewno do tego dojdą jeszcze kolejne sparingi, ale oficjalnie nie mogę jeszcze nic potwierdzić – dodaje Gogol.

 

PGE Skra rozpocznie rozgrywki PlusLigi 27 października, a na inaugurację bełchatowian czeka wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk.

 

– Jestem pewny, że na pierwszy mecz będziemy w pełni gotowi i rozpoczniemy walkę, by wrócić na podium mistrzostw Polski – mówi Gogol.

 

W poprzednim sezonie siatkarze z Bełchatowa rozczarowali swoich kibiców. Bronili tytułu mistrzowskiego, ale rozgrywki PlusLigi zaczęli fatalnie. Pogoń za rywalami pozwoliła awansować do play-off, ale ostatecznie skończyło się na szóstym miejscu. 

 

Dużo lepiej dla PGE Skry zakończyła się rywalizacja w Lidze Mistrzów, w której bełchatowianie dotarli do półfinału. W nim przegrali jednak z Cucine Lube Civitanova, włoską ekipą, która w finale w Berlinie wygrała później z Zenitem Kazań.

Informacja prasowa, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze