Memoriał Henryka Łasaka: Zwyciężył Estończyk Vahtra

Inne
Memoriał Henryka Łasaka: Zwyciężył Estończyk Vahtra
fot. PAP

Estończyk Norman Vahtra (Cycling Tartu) wygrał w sobotę kolarski 21. Międzynarodowy Memoriał Henryka Łasaka ze startem i metą w Suchej Beskidzkiej. Na podium stanęli też Artur Detko (Hurom BDC Development) i Niemiec Robert Jaegeler (P&S Metalltechnik).

Do liczącego 174,2 km wyścigu wystartowało 113 kolarzy, do mety dotarło 95. Najpierw pokonali cztery okrążenia ulicami Suchej Beskidzkiej, a potem skierowali się w stronę Zembrzyc. Pięć razy przejechali dużą pętlę (38 km), której trasa wiodła przez przez Tarnawę Dolną, Krzeszów, Stryszawę w kierunku miasta, z którego zaczęli rywalizację.

 

Podczas wyścigu nie brakowało akcji ofensywnych, ale na ostatnich kilometrach ostatnia z ucieczek została zlikwidowana. Z grupy najlepiej finiszował Estończyk.

 

Impreza jest współorganizowana przez miasto Sucha Beskidzka i grupę Duo Circuli, przy współpracy z gminami Stryszawa i Zembrzyce oraz powiatem suskim.

 

Przed rokiem wyścig wygrał Mateusz Grabis.

 

Henryk Łasak urodził się w 1932 r. w miejscowości Las (koło Warszawy). Był wybitnym trenerem kolarskiej reprezentacji Polski, wychowawcą i szkoleniowcem medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata, m.in. Ryszarda Szurkowskiego i Stanisława Szozdy. Zginął w styczniu 1973 r. w wypadku samochodowym w Skomielnej Białej koło Suchej Beskidzkiej.

 

Wyniki 21. Memoriału Henryka Łasaka:

 

1. Norman Vahtra (Estonia/Cycling Tartu) 3:56.35
2. Artur Detko (Polska/Hurom BDC Development)
3. Robert Jaegeler (Niemcy/P&S Metalltechnik)
4. Siim Kiskonen (Estonia/Cycling Tartu)
5. Henrik Pakalski (Niemcy/KED-Stevens Radteam Berlin)
6. Nikałaj Szumow (Białoruś/Mińsk Cycling Club) wszyscy ten sam czas

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze