Stenzel: Stać nas na wygranie grupy

Siatkówka

- Myślę, że jesteśmy w stanie wyjść z grupy z pierwszego miejsca i wtedy będzie już tylko lepiej - stwierdziła libero reprezentacji Polski, Maria Stenzel. Podopieczne Jacka Nawrockiego w piątek zainaugurują zmagania w siatkarskich mistrzostwach Europy meczem ze Słowenią.

Oczekiwania wobec polskich siatkarek przed zbliżającym się turniejem są spore. Zawodniczka uważa jednak, że dla niej i koleżanek powinno być to motywujące.

 

- Na pewno presja otoczenia jest spora. Ale powinnyśmy się z tego cieszyć, bo to świadczy o tym, że jesteśmy dobrym zespołem. Każdy widzi w naszej grze postęp i to, że możemy walczyć z siatkarskimi potęgami. Powinniśmy czerpać z tego motywację. Skupiamy się na ostatnich treningach i jesteśmy dobrze nastawione na cały turniej - stwierdziła 20-letnia zawodniczka.

 

Stenzel powiedziała też, że reprezentantki Polski nie myślą już o przegranym meczu z Serbią (1:3), który mógł dać im awans na igrzyska olimpijskie.

 

- Zamknęłyśmy ten temat tak szybko, jak to było możliwe. Teraz skupiamy się na Mistrzostwach Europy i chcemy ugrać tyle, ile się da - dodała. 

 

Libero wśród faworytek mistrzostw Europy wymieniła między innymi reprezentacje Holandii i Turcji.

 

- Na pewno Holenderki będą dobrze przygotowane. Nie można też lekceważyć Turczynek. Myślę, że jesteśmy w stanie wyjść z grupy z pierwszego miejsca i wtedy będzie już tylko lepiej - zakończyła.

 

TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY SIATKAREK

 

Mistrzostwa Europy siatkarek będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze