Łapiński: Sytuacja z Odrą jest śmieszna, ale to śmiech przez łzy

Piłka nożna

To jest śmieszne, ale to śmiech przez łzy. Nie wyobrażam sobie teraz w szatni relacji trenera z zawodnikami. Takie coś działa paraliżująco - powiedział w kontekście komunikatu Odry Opole ekspert Polsatu Sport, Tomasz Łapiński. Klub wydał oświadczenie, w którym napisał, że trener Mariusz Rumak dostał od klubu ultimatum.

Więcej o skandalicznym komunikacie Odry Opole przeczytacie TUTAJ

 

Igor Marczak: Za nami pięć kolejek Fortuna 1 Ligi. Na czele tabeli Warta Poznań, to duże zaskoczenie?

Tomasz Łapiński: Myślę, że to ogromne zaskoczenie. Zespół z Poznania w zeszłym sezonie bronił się przed spadkiem. Później zmiana trenera, dużą niewiadomą było, jak zespół zareaguje. W pierwszej kolejce porażka i później seria czterech zwycięstw. Podejrzewam, że to zaskoczenie zarówno dla piłkarzy, jak i zarządu.

Mały skandal w Fortuna 1 Lidze. Odra Opole wydała komunikat, w którym czytamy, że trener Mariusz Rumak dostał ultimatum od klubu. To bardzo niespotykana sytuacja.

Mam wrażenie, że pierwszy raz się spotykam z takim oficjalnym komunikatem. Takie "Tajemnica poliszynela" często wyciekają, pojawiają się tego rodzaju informacje, ale w tym przypadku to jest kuriozalne. To jest śmieszne, ale to śmiech przez łzy. Nie wyobrażam sobie teraz w szatni relacji trenera z zawodnikami. Takie coś działa paraliżująco.

Najbardziej szkoda trenera, bo Mariusz Rumak to szkoleniowiec z renomą i człowiek, który jest w Opolu już kawał czasu.

Odra i Chrobry to przykłady drużyn, w których źle oszacowano siłę kadry. Nastąpiły różne decyzje kadrowe. Oczekiwania były znacznie wyższe niż możliwości. Trener z reguły dostaje w takich wypadkach rykoszetem i tu pewnie też tak będzie.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie