Fortuna 1 Liga: Skandaliczne oświadczenie klubu. Trener musi wygrać, żeby zachować posadę

Piłka nożna

Takiego oświadczenia w polskiej piłce chyba jeszcze nie było. Zarząd Odry Opole zakomunikował, że Mariusz Rumak straci pracę, jeśli prowadzony przez niego klub nie wygra najbliższego ligowego spotkania.

- Zarząd Klubu Odra Opole podjął decyzję, że w przypadku braku zwycięstwa w najbliższym meczu z Radomiakiem oraz niezdobycia 4 punktów w kolejnych dwóch meczach, kontrakt z trenerem zostanie rozwiązany - czytamy w oficjalnym komunikacie.

 

Oznacza to, że Odra w sobotę musi pokonać na własnym obiekcie Radomiaka, a w dwóch następnych kolejkach zdobyć cztery punkty z GKS-em Jastrzębie i Wartą Poznań. W innym przypadku Rumak pożegna się z pracą.

Odra kiepsko rozpoczęła sezon 2019/2020. Piłkarze z Opola zremisowali w pierwszej kolejce z Miedzią Legnica (0:0), ale w kolejnych czterech meczach schodzili z boiska z zerowym dorobkiem punktowym. Lepsi od ekipy z województwa Opolskiego były kolejno: Puszcza Niepołomice (0:1), GKS Tychy (1:4), Stomil Olsztyn (0:1) i GKS Bełchatów (0:1).

Mimo fatalnego startu, Odra nie jest ostatnia w ligowej tabeli. Zero punktów mają bowiem na swoim koncie piłkarze Chrobrego Głogów. Mówi się, że trener Ivan Djurdjević w najbliższej ligowej kolejce również "gra o życie". Drużyna z Dolnego Śląska zmierzy się w szóstej serii gier ze Stomilem Olsztyn.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze