Magazyn Fortuna 1 Ligi. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Środowy wieczór dostarczył kibicom Fortuna 1 Ligi kilku zaskakujących wyników. Niespodzianką zakończył się mecz w Niecieczy gdzie Bruk-Bet Termalica zaskakująco przegrał i stracił pozycję lidera. W hitowym starciu Warta Poznań pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała. Najwięcej bramek padło w Głogowie, gdzie piłkarze Chrobrego i GKS Tychy strzelili sześć goli.

Po obiecującym początku i trzech wygranych "Słoniki" doznały drugiej porażki z rzędu. W poprzedniej kolejce drużyna Piotra Mandrysza przegrała z Chojniczanką Chojnice (0:1). Natomiast w środę musiała uznać wyższość Stali Mielec (1:2). Jeśli Bruk-Bet myśli o powrocie do Ekstraklasy musi jak najszybciej odbudować morale zespołu i wrócić na zwycięski tor.

Nowym liderem Fortuna 1 Ligi została Warta Poznań. W hitowym starciu Poznaniacy pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Na prowadzenie piłkarze Piotra Tworka wyszli w 10. minucie, kiedy Mateusz Kupczak wykorzystał rzut karny. Wyrównanie przyszło jeszcze przed przerwą za sprawą Konrada Sierackiego, który strzelił bramkę po dośrodkowaniu. W drugiej połowie gospodarze wywalczyli drugi rzut karny i... drugi raz na bramkę jedenastkę zamienił Kupczak. Warta wygrała czwarty mecz z rzędu i została liderem, z kolei Podbeskidzie przegrało drugie spotkanie z rzędu.

Jedyną drużyną która jeszcze nie zdobyła punku jest Chrobry Głogów. Piłkarze Ivana Djudjevica spisują się znacznie poniżej oczekiwań. W środę drużyna z Dolnego Śląska przegrała aż 1:5 z GKS Tychy. Wynik mógł być inny, lecz przy stanie 3:1 dla Tyszan w 67 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Przemysław Stolc. Niestety zmarnowana jedenastka widocznie podcięła skrzydła piłkarzom Chrobrego, bo stracili jeszcze dwie bramki.

Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi o godz. 20:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.