UEFA ukarała Rangersów przed rewanżem z Legią

Piłka nożna
UEFA ukarała Rangersów przed rewanżem z Legią
fot. PAP

Drużyna Rangers Glasgow została ukarana przed rewanżowym spotkaniem z Legią Warszawa. Decyzją UEFA stadion zostanie częściowo zamknięty podczas najbliższego meczu w europejskich pucharach.

Europejska federacja postanowiła ukarać szkocki klub za rasistowskie zachowanie kibiców podczas meczu w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Rywalem Rangersów była wtedy drużyna St Joseph's, którą pokonali 6:0.

Kara dla Rangersów oznacza, że w meczu z Legią na Ibrox Stadium nie będzie kompletu publiczności. Na obiekcie mogącym pomieścić ponad 50 tysięcy kibiców zostanie zamknięta część trybuny. Ile dokładnie miejsc pozostanie pustych, UEFA poinformuje bliżej terminu spotkania. Z komunikatu federacji wynika, że minimum trzy tysiące fanów nie będzie mogło zobaczyć rewanżowego meczu. Wiadomo, że kibice z Warszawy dostaną około 2,5 tysiąca biletów na to spotkanie.

 

W pierwszym meczu Legii z Rangers padł bezbramowy remis. Rewanż odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 20:45.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

 

WYNIKI I TERMINARZ KWALIFIKACJI LIGI EUROPY

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze