Fatalny start Milanu! Piątek i koledzy bez celnego strzału na bramkę

Nie tak start nowego sezonu wyobrażali sobie Krzysztof Piątek i jego koledzy z AC Milan. Rossoneri wybrali się do Udine, gdzie wypadli blado na tle dwunastej siły ostatniego sezonu Serie A. Niemoc strzelecką kontynuuje polski snajper, który nie stworzył sobie ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Gospodarze wygrali 1:0.

Były wielkie plany, perspektywiczne transfery, zmiana trenera i piękne słowa, wedle których Rossoneri mieli wrócić do włoskiej czołówki i nawiązać do sukcesów z początku XXI wieku. Okres przygotowawczy na San Siro pozostawia jednak wiele do życzenia, a pierwsze spotkanie sezonu 2019/2020 pokazało stary, nudny Milan.

Trener Marco Giampaolo miał przywrócić zespołowi blask i atrakcyjny styl, tymczasem już wizyta na Dacia Arena zakończyła się wtopą. Koledzy nie potrafili obsłużyć Piątka, któremu podczas lata wyliczano kolejne spotkania bez zdobytej bramki. W spotkaniu z Udinese nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji, ale jego pojedynki z Williamem Troostem-Ekongiem były ozdobą spotkania. Na nieszczęście większość na niekorzyść Polaka.

Piątek urwał się w pierwszej połowie, jednak obrońca gospodarzy w porę wykonał skuteczny wślizg. W drugiej części gry reprezentant Polski uderzał z dystansu, ale posłał piłkę w trybuny. W 70. minucie próbował wymusić faul na skraju pola karnego rywali, lecz sędzia nie dał się przechytrzyć. Wyprowadzony z równowagi nigeryjski obrońca uderzył Piątka w twarz, jednak sędzia nie dopatrzył się niesportowego zachowania piłkarza Udinese.

Zupełnie bezproduktywna okazała się linia pomocy Milanu, w której przecież znaleźli się nie lada wirtuozi. Być może zabrakło tam zawodnika, który byłby w stanie nieco poukładać grę. Milan nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Juana Musso!

Gianluigi Donnarumma pokonany został z kolei po rzucie rożnym - obrońcy zapomnieli o kryciu Rodrigo Becao. Gospodarze sprawiali dużo lepsze wrażenie i to oni zaczęli sezon od zwycięstwa.

Udinese - AC Milan 1:0 (0:0)
Bramka: Rodrigo Becao 72

Spotkania włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.