MŚJ w łucznictwie: Drużyna juniorek piąta, Kamila Napłoszek siódma

Drużyna w składzie Kamila Napłoszek, Marlena Kocaj i Karolina Jurasz zajęła w Madrycie piąte miejsce w łuczniczych mistrzostwach świata juniorek w łuku klasycznym. W zawodach indywidualnych Napłoszek była siódma.

Napłoszek (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa), Kocaj (Resovia Rzeszów) i Jurasz (Łucznik Żywiec) w pierwszej rundzie, po barażu, pokonały Chinki 5:4 (26:25), a w ćwierćfinale przegrały z Ukrainkami, także po barażu, 4:5 (25:27).

Za Polkami w czołowej ósemce mistrzostw znalazły się USA, Japonia i Indie. O medale rywalizowało 16 drużyn.

Napłoszek w pierwszym pojedynku 1/48 finału pokonała Migle Praneviciute (Litwa) 6:2, a następnie Alex Zuletę-Visser (USA) 6:2, Anę Machado (Brazylia) 6:4, Jewhenię Chybisową (Ukraina) 6:2), a następnie przegrała w 1/4 finału z Aną Paulą (Meksyk) 2:6.

Kocaj ukończyła mistrzostwa na 33., a Jurasz na 57. miejscu.

W konkursie par mieszanych Napłoszek i Łazowski zajęli 22.miejsce na 35. startujących par.

Na 17. miejscu w stawce 26 startujących sklasyfikowana została drużyna juniorów: Oskar Kasprowski (Łucznik Żywiec), Filip Łazowski (Łucznik Żywiec) i Andrzej Neścior (Agros Żary).

W rywalizacji indywidualnej cała trójka Polaków zajęła 57.lokatę natomiast w drużynowej 17.