UFC w Chinach: Andrade - Zhang. Karta walk

Sporty walki
UFC w Chinach: Andrade - Zhang. Karta walk
fot. youtube.com

Bardzo ważne starcie dla polskich fanów zwieńczy galę UFC w Shenzhen. O pas wagi słomkowej powalczą Jessica Andrade (20-6, 7 KO, 7 SUB) - Weili Zhang oraz Weili Zhang (19-1, 9 KO, 7 SUB). Kto jeszcze wystąpi na tym wydarzeniu? Sprawdźcie kartę walk.

Dlaczego jest to ważny pojedynek dla kibiców z Polski? Chodzi oczywiście o Joannę Jędrzejczyk, która pragnie po raz kolejny wdrapać się na szczyt kategorii słomkowej. Olsztynianka ma już zaplanowane starcie z Michelle Waterson (13 października w Tampie), a w przypadku zwycięstwa na pewno będzie domagała się kolejnej mistrzowskiej szansy. Kogo jednak będzie adresatem potencjalnego wyzwania? Przekonamy się w sobotę.

 

Karta główna rozpocznie się o bardzo dobrej godzinie, bo już od 12.00 będziemy mogli podziwiać zmagania w Chinach. Andrade jest niepokonana od czterech walk, a ostatnią zawodniczką, która znalazła na nią sposób, jest oczywiście Jędrzejczyk. Z kolei Zhang przegrała zaledwie raz w trakcie zawodowej karierze, a według wielu otrzymała szansę starcia o pas ze względu na plany największej organizacji MMA na świecie względem rynku azjatyckiego. 

 

Kogo w oktagonie pokonała Chinka? Danielle Taylor, Jessikę Aguilar oraz Tecię Torres. Nie brzmi to jak najtrudniejsza droga do walki o pas mistrzowski. Andrade to zupełnie inny poziom niż wcześniej wymienione zawodniczki. Brazylijka będzie faworytką, ale nie można oczywiście lekceważyć bardzo przekrojowej pretendentki.

Wcześniej zobaczymy m.in. ciekawe starcie w wadze półśredniej między widowiskowymi Elizeu Zaleskim dos Santosem (21-5, 13 KO, 3 SUB)  a Li Jingliangiem (16-5, 6 KO, 5 SUB).

Karta główna (12.00 w sobotę/POLSAT SPORT):

 

k. słomkowa: Jessica Andrade (20-6, 7 KO, 7 SUB) - Weili Zhang (19-1, 9 KO, 7 SUB)
k. półśrednia: Elizeu Zaleski dos Santos (21-5, 13 KO, 3 SUB) - Li Jingliang (16-5, 6 KO, 5 SUB)

k. półciężka: Da Un Jung (10-2, 6 KO, 1 SUB) - Jamahal Hill (3-0, 2 KO)
k. półśrednia: Song Kenan (14-4, 7 KO, 6 SUB - Derrick Krantz (23-11, 10 KO, 11 SUB)


Karta wstępna:

 

k. piórkowa: Mike Grundy - Movsar Evloev
k. lekka: Damir Ismagulov - Thiago Moises
k. musza: Kai Kara-France - Mark De La Rosa
k. kogucia: Karoline Rosa - Lara Procopio
k. kogucia: Mudaerji Su - Andre Soukhamthath
k. średnia: Anthony Hernandez - Jun Yong Park

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie